Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Supermarkety na Wyspach obniżają ceny chleba i masła

Supermarkety na Wyspach obniżają ceny chleba i masła
Ceny w supermarketach zaczynają spadać? (Fot. Getty Images)
Sieci sklepów Tesco, Aldi i Lidl poszły w ślady Sainsbury's i obniżyły ceny masła i chleba własnej marki. Decyzję podjęto po fali krytyki, iż ceny podstawowych produktów spożywczych są zbyt wysokie - pomimo obniżek na rynku hurtowym.

Reklama
Reklama

Ceny żywności w hurtowniach spadają na całym świecie, a w tym samym czasie inflacja w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od 45 lat. To właśnie z tego powodu zaczęły pojawiać się krytyczne głosy sugerujące, iż supermarkety "nie reagują wystarczająco szybko na spadki cen w hurtowniach i nie przerzucają oszczędności na klientów".

W efekcie większość największych supermarketów obniżyła ceny masła marki własnej (zarówno solonego i niesolonego) z 1,99 GBP do 1,89 GBP za opakowanie 250 g. 

Najtańszy bochenek chleba można kupić już za 39p. (Fot. Getty Images)

Dodatkowo obniżono ceny chleba - w Sainsburys, Tesco i Aldi bochenek kosztuje obecnie 75p. Lidl poinformował z kolei, że ma w ofercie chleb za zaledwie 39p.

Ceny żywności na całym świecie wzrosły głównie za sprawą ataku Rosji na Ukrainę, ale nie oznacza to, że w grę nie wchodzą inne czynniki. Wielokrotnie sugerowano, że trudna sytuacja ekonomiczna kraju to efekt Brexitu i niedoborów kadrowych.

Eksperci oczekiwali, że inflacja na Wyspach spadnie poniżej 10 proc. w zeszłym miesiącu, ale tak się nie stało. "Można się spodziewać spadków cen  w supermarketach, ale jeszcze nie znajdujemy się w tym punkcie" - skomentował analityk Krajowego Biura Statystycznego (ONS).

Organ branżowy British Retail Consortium stwierdził, że spadki cen hurtowych w sklepach będą widoczne "z opóźnieniem od trzech do dziewięciu miesięcy".

Czytaj więcej:

Sondaż: Polacy nie wierzą, że rząd poradzi sobie z inflacją

Bank Anglii: Gospodarka uniknie recesji, ale walka z inflacją będzie dłuższa

Francja: Rząd prosi sklepy o obniżanie cen produktów, by złagodzić skutki inflacji

  Komentarze
  • Zatrwożony z UK
   13 maja, 01:32

   Już się nie mogę doczekać wyjazdu z g...a jak można w czymś takim mieszkać? polecam najnowszy kawałek gwiezdny bal zespołu polskiego nie ma czego żałować niczego nie jest mi żal.

  • Wieśmac Jobo
   13 maja, 08:50

   @Trwoga UK. Ale temu gościowi w piosence chodzi o to, że ma dosyć blokowiska i życia, ale ......w Polsce.

  • Z Londynu
   13 maja, 10:17

   Ciekawe w jaki sposób dodałeś ten komentarz jeśli w biurze nie było nikogo jobo redaktorze,widzisz jak łatwo można cię rozszyfrować,aby przynajmniej ludzie tutaj wiedzieli co tutaj się odstawia.

  • Czytelnik anonimowy
   13 maja, 15:25

   Z Londynu Też właśnie się zastanawiam kim jest ten jobo cały, Ale wstyd jeśli to prawda

  • Wieśmac Jobo
   13 maja, 23:21

   Naprawdę panowie ? Jest tzw. internet, coś takiego, jak praca online. Ja siedzę 100 mil od Londka, jakiś moderator w swojej chatce w Londku, wy gdzieś indziej i tak sobie piszemy. Naprawdę takie jest Wasze myślenie, że trzeba siedzieć w biurze ? Pięknie, ku rwa pięknie, powiedział ordynator na obchodzie, widząc kartę pacjenta.

  • Rozsądny
   15 maja, 13:39

   Inflacja jest spowodowana dodrukiem pieniądza, bo Morawiecki i Sunął finansują wojnę na Ukrainie, bo tak im rozkazał prawdziwy zarządca, czyli kartel bankowy na Wall Street i korporacje. Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, co się dzieje i dlatego oddolny RUCH DOBOROBYTU i POKOJU, budzi ogromny entuzjazm w całym kraju. Wszystkie partie są w kieszeni korporacji. Wiecej objaśnia niezwykły dziennikarz Maciej Maciak, polecam oglądać jego programy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2023
  GBP 5.3464 złEUR 4.6356 złUSD 4.3697 złCHF 4.8030 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama