Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sprzedaż kolejowych biletów okresowych w Wielkiej Brytanii spadła do rekordowo niskiego poziomu

Sprzedaż kolejowych biletów okresowych w Wielkiej Brytanii spadła do rekordowo niskiego poziomu
Odsetek podróży koleją z wykorzystaniem biletów okresowych w UK wynosi obecnie 13%, a przed pandemią sięgał 34%. (Fot. Getty Images)
Od wybuchu pandemii Covid-19 liczba osób korzystających z kolejowych biletów okresowych w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu w historii - donosi dzisiaj 'The Guardian'.
Reklama
Reklama

Wskaźnik podróży kolejowych odbywanych przez osoby korzystające z biletów okresowych spadł do 13% w ciągu roku do 31 marca, z 15% w roku poprzednim - wynika z danych Office for Rail and Road, branżowego organu regulacyjnego. Jest to najniższy wynik od czasu, gdy rozpoczęto prowadzenie rejestrów w latach 1986-87.

Przed pandemią, w ciągu roku na koniec marca 2020 r., ponad jedna trzecia (34%) podróży odbywała się na podstawie biletów okresowych.

Wpływy z biletów okresowych są kluczowym elementem przychodów kolei. Podczas pandemii lockdowny zmusiły pracowników biurowych do pracy z domu, a centra miast przypominały miasta duchów.

Od tego czasu wielu pracodawców wprowadziło luźniejsze zasady pracy, oferując tryb hybrydowy, umożliwiający ludziom kontynuowanie pracy częściowo z domu.

Office for Rail and Road poinformowało, że w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii odnotowano 1,6 mld podróży koleją, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do 1,4 mld podróży w roku poprzednim.

Łącznie przejechano 60 mld km, co wskazuje na wzrost o 13% rok do roku. W ciągu trzech miesięcy do marca pasażerowie odbyli 405 mln podróży, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Całkowite przychody ze sprzedaży biletów wzrosły do 10,3 mld funtów, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu do 9,1 mld funtów w poprzednim roku, po uwzględnieniu inflacji.

W odpowiedzi na to, że coraz więcej osób pracuje przez część tygodnia w domu, branża kolejowa zaczęła oferować elastyczne bilety okresowe, które pozwalają użytkownikom podróżować w ciągu dowolnych ośmiu dni w 28-dniowym okresie.

Analiza przeprowadzona przez MoneySavingExpert wykazała jednak, że elastyczne bilety okresowe dają korzyści tylko tym, którzy podróżują dwa dni tygodniowo, choć nawet w takim przypadku często można znaleźć tańsze opcje.

Czytaj więcej:

Plany nowych tras kolejowych w Wielkiej Brytanii czekają na zielone światło od rządu

Southeastern zwiększa zakres swych usług i zatrudni tego lata 600 dodatkowych pracowników

Pasażerowie doznają urazów przy wsiadaniu do pociągów Elizabeth Line na stacji Ealing Broadway

  Komentarze
  • Celestyn 76
   18 czerwca, 22:26

   Przecież kolej w tym kraju kursuje jak w Polsce po wojnie wie po ch..kupować travelke okresowa i płacić tysiace jak idąc na stacje to jakby grać na loterii

  • Marek
   20 czerwca, 10:31

   Przy cenach za angielski pociąg takich że jak 2 osoby jadą samochodem to paliwo taniej wychodzi? Dziwię się że ktoś w ogóle koleją tu jeździ. Nawet jedno osobowo nie warto, mało kiedy cel podróży leży tuż przy stacji, a jak do ceny pociągu dodać dalsze dojazdy i stratę czasu w autobusach - to własny samochód jest w każdym aspekcie lepszy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama