Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sousa odchodzi i dziękuje "za zaszczytne doświadczenie"

Sousa odchodzi i dziękuje "za zaszczytne doświadczenie"
Portugalczyk oficjalnie zakończył współpracę z polską reprezentacją w piłce nożnej. (Fot. Getty Images)
Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Paulo Sousą. 'Dziękuję za to wzbogacające i zaszczytne doświadczenie' - przekazał na Instagramie portugalski szkoleniowiec.

Reklama
Reklama

"Wszystkim dziękuję za to wzbogacające i zaszczytne doświadczenie. Zbigniewowi Bońkowi za możliwość pracy dla wspaniałego kraju, Polski. Piłkarzom dziękuję za naukę i ciężką pracę. Pracownikom PZPN za stwarzanie zawsze najlepszych warunków do pracy na rzecz realizacji naszych celów. Kibicom za wsparcie dla zespołu w dobrych i trudnych czasach. Wierzcie w siebie i do zobaczenia w Katarze!" - przekazał Sousa.

Portugalczyk kilkadziesiąt minut po informacji o rozstaniu z polską kadrą oficjalnie został trenerem Flamengo Rio de Janeiro.

Był 48. selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, a pierwszym Portugalczykiem, który prowadził biało-czerwonych. Pracował z reprezentacją Polski od końca stycznia 2021 roku, gdy zastąpił Jerzego Brzęczka.

Łącznie prowadził biało-czerwonych w 15 spotkaniach. Zanotował sześć zwycięstw, ale wyłącznie z drużynami niżej notowanymi, pięć remisów i cztery porażki. Bilans goli: 37-20.

Czytaj więcej:

Dziennik "O Dia": Paulo Sousa podpisał umowę z Flamengo

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama