Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sondaż: Ponad połowa Polaków popiera zaostrzenie kar wobec kierowców

Sondaż: Ponad połowa Polaków popiera zaostrzenie kar wobec kierowców
Polacy w większości chcą ostrzejszych kar dla kierowców. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa respondentów popiera zaostrzenie kar dla kierowców, przeciwnego zdania jest 34,2 proc. ankietowanych - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Reklama
Reklama

17 września zaczęły obowiązywać zmiany w prawie drogowym, w tym nowy taryfikator punktów karnych i podwójne stawki mandatów dla kierowców, którzy popełnią wykroczenie z tej samej grupy w ciągu dwóch lat od popełnienia ostatniego wykroczenia. Zmiany wynikają z nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, które weszło w życie 1 stycznia 2022 roku.

Wczoraj na portalu rp.pl opublikowano wyniki sondażu SW Research, w którym zapytano ankietowanych o to, czy popierają zaostrzenie kar wobec kierowców. "Tak" odpowiedziało 50,6 proc. respondentów. Odpowiedzi "nie" udzieliło 34,2 proc. pytanych. Nie ma w tej sprawie zdania 15,2 proc. ankietowanych.

Cytowany przez rp.pl dyrektor działu analiz w SW Research Adrian Wróblewski podał, że zmiany w przepisach w większym stopniu popierają kobiety (55 proc.) niż mężczyźni (46 proc.).

"Zaostrzenie kar jest dobrą decyzją według 55 proc. osób, które skończyły 50 lat i częściej niż 6 na 10 badanych (63 proc.) o dochodzie mieszczącym się w granicach 4001 zł – 5000 zł netto. Zdecydowanie częściej niż ogół uczestników badania zmiany za słuszne uważają osoby z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców (70 proc.)" - dodał.

Badanie przeprowadziła agencja SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 20-21 września 2022 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Czytaj więcej:

Od dziś w Polsce wchodzi w życie nowy taryfikator punktów karnych

Cztery duże zmiany w kodeksie drogowym w UK

  Komentarze
  • J23
   25 września, 10:51

   Sciganie rodzimych piratow drogowych to jedno i jestem za ale musi byc tez regres na kierowcow ze Wschodu, trzeba ich ucywilizowac inaczej biada...

  • Tommy
   25 września, 11:18

   Nie dziwi mnie ten sondaż tak jak nie dziwia mnie sondaże różne wyborcze.. w tym patologicznym kraju nad Wisłą zostało najgorsze badziewie społeczne, glupki i margines umyslowy..

  • Blicjo
   25 września, 21:30

   tak jasne , jak macie takie same statystyki jak z covid to na pewno wszystko się zgadza ...... zwłaszcza dlatego kto wprowadza te nowe przepisy . Jak byście wprowadzili obowiązek odcięcia połowy du...y każdemu top te statystyki też by tak wyglądały . pozdrawiam

  • Janusz z PGR
   27 września, 17:17

   Sciganie piratow a zarabianie na kierowcach to dwie rzeczy ....
   Polacy sa za I sie ciesza zawsze gdy kopia blizniego ...
   Gnoja kierowcow ..super to piraci
   Nauczyciele malo zarabiaja ..dobrze leniom
   Zamykaja kopalnie ..nareszcie tylko do nich doplacamy ..(zobaczymy jak bedzie-25)
   Lekarze... konowaly
   Rolnicy ...samo im rosnie
   Budowlancy ..to oszusci partacze
   Emeryci ...stare dziadki
   Kobiety z dziecmi to zaraza glosno jest ...
   A KIEDY WAM PRZYJDA ZABRAC KASE DOWALA KARY I PODATKI WTEDY PLACZ

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.12.2022
  GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama