Menu

Śnieżyce w Hiszpanii: Ponad 100 osób uwięzionych w centrum handlowym

Śnieżyce w Hiszpanii: Ponad 100 osób uwięzionych w centrum handlowym
W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia śpiących na kartonach pracowników znanych sieci handlowych. (Fot. Twitter/milthrobles)
Z powodu śnieżycy ponad 100 osób jest uwięzionych od piątku w centrum handlowym Gran Plaza w mieście Majadahonda we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Ludzie śpią na kartonach - poinformował wczoraj kanał informacyjny telewizji publicznej TVE.
Reklama

Wśród uwięzionych w centrum handlowym są w większości pracownicy sklepów i restauracji, ale też klienci, w tym rodziny, dzieci i osoby starsze. Nie mogą one opuścić tego miejsca ze względu na nieprzejezdne drogi z powodu śnieżycy, która dotknęła znaczną część Hiszpanii, w tym region madrycki.

"Próbujemy wydostać się stąd od piątkowego wieczora, niektórzy dojechali samochodem do ronda w Majadahonda, ale stamtąd droga już jest nieprzejezdna, całkowicie zasypana śniegiem. Trzeba było wrócić do centrum handlowego" - przekazał telewizji publicznej Ivan Alcala, pracownik jednej z restauracji.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia śpiących na kartonach pracowników znanych sieci handlowych.

Według Alcali ludzie, którzy utknęli w centrum handlowym, pomagają sobie nawzajem przetrwać trudne chwile. "Sklepy z odzieżą dały piżamy, bieliznę, kurtki i koce, sklepy z żywnością dały jedzenie, a wczoraj wszyscy jedliśmy w restauracji. To jedyny sposób na przetrwanie" - zauważył. "My pracujemy w restauracji, mamy jakieś meble, więc nie śpimy na kartonach, ale inni nie mają tego szczęścia" - dodał.

Opowiedział, że po dwóch dniach do centrum handlowego wyjechała koparka, ale dotarła tylko do ronda. "Nie posypali drogi solą, a teraz cała nawierzchnia jest oblodzona. Czekamy, aż władze gminy przyślą pług śnieżny, nie wiemy, kiedy to będzie. Nie możemy się stąd wydostać ani pieszo, ani samochodem" - poskarżył się.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Zanotowano najniższą w historii temperaturę -34,1 st. C

Śnieżyca "Filomena" zaatakowała Hiszpanię. Są ofiary śmiertelne

Hiszpania walczy z zimą. Rząd wysyła konwoje z żywnością i lekami

  Komentarze
  • Piorun
   11 stycznia, 09:10

   Oj bedzie fiesta na calego. Jak snieg sie stopi bedzie ich juz 120 hehe fajnie maja

  • Igor
   11 stycznia, 10:29

   Pare lat temu oglądałam film o śnieżycy i ludziach uwiezionych w centrum handlowym. Ktoś kto nakręcił ten film -miał już wizje przyszłości ? Bo jak widzę i czytam te wszystkie wiadomości to te obrazy same z filmu powracają??? Szkoda tylko ze zapomniałem tytułu!!!

  • Ja
   11 stycznia, 13:19

   Bal na dworcu w koluszkach

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama