Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Słabe wyniki easyJet. "To przez Brexit"

Słabe wyniki easyJet. "To przez Brexit"
Linie odnotowały słabszą sprzedaż biletów na loty do i z Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie linie lotnicze easyJet ostrzegły, że przez niepewność związaną z Brexitem, podróżni wstrzymują się z rezerwacją biletów na wakacje, osłabiając popyt na bilety i ceny - informuje Reuters.
Reklama

Przewoźnik już zapowiedział, że spodziewa się straty w wysokości 275 milionów funtów za okres sześciu miesięcy do końca marca. Zachowawcze są również jego prognozy na kolejne pół roku.

EasyJet odnotował też słabszą sprzedaż biletów - ale nie na połączenia krajowe, tylko na loty do i z Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na to oświadczenie, akcje spółki spadły o 8 proc., ciągnąc za sobą w dół największe europejskie linie lotnicze - informuje Reuters.

"Mieliśmy nadzieję, że w tym momencie Brexit będzie klarowny. Tak się jednak nie stało, co wyraźnie wpłynęło na popyt klientów" - podkreśla szef easyJet, Johan Lundgren. "Kiedy ludzie włączają telewizor lub przeglądają strony internetowe, widzą niepewność i wiele złych wiadomości" - dodał prezes przewoźnika.

Brytyjskie linie lotnicze, z obawy przed konsekwencjami Brexitu, powołały nawet siostrzaną spółkę w Wiedniu. Ma ona być gwarantem kontynuowania obsługi lotów na unijnym niebie, niezależnie od ewentualnych problemów wynikających z wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama