Serie A: Gol Zalewskiego i debiut Majchrzaka w przegranym meczu Romy

Doczekał się! Nicola Zalewski z golem w Serie A. (Fot. Silvia Lore/Getty Images)
Nicola Zalewski zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligi włoskiej. Piłkarz Romy trafił w przegranym u siebie meczu 26. kolejki z Sassuolo 3:4. W stołecznym zespole zadebiutował 18-letni Jordan Majchrzak, który wszedł na boisko w 77. minucie.

Roma fatalnie zaczęła mecz i po 18 minutach przegrywała 0:2. Obie bramki dla gości zdobył Armand Lauriente.

Zalewski strzelił kontaktowego gola w 26. minucie, ale jeszcze przed przerwą Roma mocna utrudniła sobie odrabianie strat. W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartką ukarany został Marash Kumbulla, a chwilę później rzut karny dla Sassuolo wykorzystał Domenico Berardi.

W 50. minucie na 2:3 trafił Paulo Dybala. Przyjezdni na dwie bramki odskoczyli ponownie w 75., gdy na listę strzelców wpisał się Andrea Pinamonti.

18-letni Majchrzak jest do końca sezonu wypożyczony przez Romę z Legii Warszawa. (Fot. Silvia Lore/Getty Images)

W 77. minucie Salvatore Foti, który w roli pierwszego trenera zastępował zawieszonego Jose Mourinho, zdecydował się na podwójną zmianę. Zalewskiego zastąpił Cristian Volpato, a Majchrzak wszedł za Tammy'ego Abrahama.

18-latek jest do końca sezonu wypożyczony przez Romę z Legii Warszawa.

W doliczonym czasie gry wynik ustalił Georginio Wijnaldum.

Roma w tabeli jest piąta, a do prowadzącego Napoli traci 21 punktów. Lider, z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie, w sobotę pokonał u siebie Atalantę Bergamo 2:0.