Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Samolot Flybe z Belfastu "sekundy od katastrofy"

Samolot Flybe z Belfastu "sekundy od katastrofy"
Bombardier Dash 8 Q400 osiągnął wysokość 500 m, gdy nagle zaczął gwałtownie spadać. (Fot. Metro/screenshot)
Samolot brytyjskiego przewoźnika Flybe z 48 osobami na pokładzie był o włos od katastrofy, gdy błąd autopilota spowodował, że maszyna zaczęła gwałtownie spadać - informują brytyjskie media.
Reklama

Właśnie ukazał się raport brytyjskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (AAIB), dotyczący bardzo groźnej sytuacji, do jakiej doszło 11 stycznia br. na pokładzie maszyny lecącej z lotniska Belfast City do Glasgow.

Bombardier Dash 8 Q400 osiągnął wysokość 500 m, gdy nagle zaczął gwałtownie spadać. Miało to związek z błędnym ustawieniem autopilota - czytamy w dokumencie AAIB.

Dopiero na wysokości 280 m piloci wyłączyli autopilota, poderwali maszynę i wyrównali lot. Po odzyskaniu kontroli nad samolotem kontynuowali lot na lotnisko w Glasgow, gdzie bezpiecznie wylądowali.

Samolot z 48 pasażerami na pokładzie zniżał się tak gwałtownie, że załoga była w stanie zobaczyć z kokpitu ziemię. W raporcie zaznaczono, że maszyna była zaledwie 13 sekund od katastrofy.

W związku z incydentem Flybe zastosował szereg środków bezpieczeństwa w zakresie szkoleń na symulatorach i list kontrolnych przed startem - informuje "Metro".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama