Menu

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców

Rząd brytyjski przywraca ograniczenia dla kibiców
Stadiony w Wielkiej Brytanii jeszcze będą musiały poczekać na kibiców... (Fot. Getty Images)
Z powodu ponownego wzrostu w Wielkiej Brytanii przypadków zarażenia koronawirusem, tamtejszy rząd przywraca ograniczenia uczestniczenia w zawodach sportowych dla kibiców - napisał na Twitterze sekretarz ds. kultury Oliver Dowden.
Reklama
Reklama

Plany częściowego otwarcia obiektów od 1 sierpnia zostały anulowane do co najmniej 15 sierpnia. Dotyczy to m.in. wyścigów konnych, snookera oraz krykieta.

"To rozczarowująca decyzja, ale wraz ze wzrostem wskaźników infekcji, trzeba ją było podjąć. Wiem, że poczyniono ogromne wysiłki, aby fani mogli uczestniczyć w zawodach, ale na razie nie jest to możliwe. Będziemy nadal pracować nad tym, aby stworzyć im bezpieczne warunki powrotu na areny" - wyjaśnił Dowden.

Gdy premier Boris Johnson ogłosił wczoraj tę widomość, niektórzy widzowie i kibice byli już na miejscu w Sheffield w północnej Anglii, gdzie będą rozgrywane mistrzostwa świata w snookerze. Także uroczystość inauguracji wyścigów konnych Glorious Goodwood zorganizowano tak, by mogło w niej uczestniczyć około 4 000 widzów.

Na początku tygodnia pojawiły się pierwsze problemy, gdy w meczu krykieta w Londynie między Surrey i Middlesex w The Oval wzięło udział około 1000 osób, a później wśród nich wykryto przypadki koronawirusa.

Wczoraj rząd brytyjski wycofał się także z planów otworzenia w poniedziałek kasyn, kręgielni i lodowisk.

Czytaj więcej:

Brytyjski minister sportu: Kibice wrócą na stadiony nie wcześniej niż 1 października

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama