Menu

Ryanair zapowiada zaskarżenie niemieckiej pomocy dla Lufthansy

Ryanair zapowiada zaskarżenie niemieckiej pomocy dla Lufthansy
Irlandzki przewoźnik uważa, że rządowa pomoc udzielona Lufthansie zaszkodzi konkurencyjności. (Fot. Getty Images)
Niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecki pakiet pomocy o wartości 9 miliardów euro dla Lufthansy - zapowiedział dyrektor generalny irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary.
Reklama

Rządowa pomoc pozwoli Lufthansie "prowadzenie sprzedaży poniżej kosztów", a tym samym utrudni Ryanairowi, jego filii Laudamotion i rywalizującej z nim linii easyJet konkurowanie - podkreślił O'Leary.

"Ryanair odwoła się od tego najnowszego przykładu bezprawnej pomocy państwa dla Lufthansy, która w znacznym stopniu zakłóci konkurencję" - napisał w oświadczeniu.

Jak podano w poniedziałek, Lufthansa i niemiecki rząd osiągnęły porozumienie w sprawie pomocy dla przewoźnika, który podobnie jak cały sektor lotniczy mocno ucierpiał wskutek ograniczenia lotów z powodu pandemii koronawirusa.

Zgodnie z porozumieniem, niemiecki rząd przejmie 20 proc. udziałów w Lufthansie, z zamiarem ich odsprzedania do 2023 roku. Ale zgodę na to muszą jeszcze wyrazić Komisja Europejska, kierownictwo niemieckiego państwowego funduszu stabilizowania gospodarki i akcjonariusze Lufthansy.

Czytaj więcej:

Ryanair z rekordową pożyczką od rządu UK

Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny

  Komentarze
  • Igor
   27 maja, 07:47

   Przecież ryanair tez od uk dostał pieniądze!!! To co się dziwi ze inne państwa pomagają. Niech ten ryanair lepiej odda ludziom pieniądze za bilety!!!

  • Peter
   27 maja, 09:13

   Oh'Lajry popuszcza teraz w gacie ze złości bo rząd UK udzielił mu tylko 600mln funtów pożyczki a Niemcy sypnęły 9mld euro i tyle w temacie. Poza tym chcieli brexitu a raczej decydować sami sobie to niech się teraz nie wtrącają w wewnętrzne interesy krajów UE. Nie ma zeżreć ciastko i mieć ciastko!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama