Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair nie ma wyjścia i obniża ceny biletów

Ryanair nie ma wyjścia i obniża ceny biletów
"Zimą jest zbyt wiele możliwości podróżowania na krótkich trasach po Europie". (Fot. Getty Images)
Irlandzki Ryanair obniżył prognozę zysku w roku podatkowym do 1,0-1,1 mld euro z 1,1-1,2 mld euro. Firma powołuje się m.in. na niższe ceny biletów.
Reklama

Dyrektor generalny linii lotniczej, Michael O'Leary, poinformował, że Ryanair nie wyklucza konieczności dalszego obniżania cen, które już tej zimy spadną o 7 proc., a nie - jak wcześniej przewidywano - o 2 proc.

Zimą jest "zbyt wiele" możliwości podróżowania na krótkich trasach po Europie, dzięki czemu klienci mogą korzystać z "rekordowo tanich biletów lotniczych" - tłumaczył w rozmowie z BBC O'Leary.

Szef irlandzkiego przewoźnika zauważył, że niskie taryfy już były przyczyną problemów jego rywali. (Fot. Getty Images)

Szef irlandzkiego przewoźnika zauważył, że niskie taryfy już były przyczyną problemów jego rywali, w tym Flybe. Linia została uratowana w zeszłym tygodniu przez konsorcjum, w którego skład wchodzą m.in. Virgin Atlantic i Stobart Goup.

"Jeśli pojawią się nieoczekiwane zmiany co do Brexitu lub w zakresie bezpieczeństwa, które negatywnie wpływają na rentowność - od teraz do końca marca, to nie możemy wykluczyć dalszych cięć w taryfach lotniczych" - dodał.

Inwestorzy otrzymują na razie mieszany zestaw informacji dotyczący Brexitu. Szefowa klubu parlamentarnego Partii Konserwatywnej w Izbie Gmin, Andrea Leadsom, zapowiedziała wczoraj, że debata w sprawie kolejnych kroków rządu Theresy May w negocjacjach na temat wyjścia kraju z UE odbędzie się we wtorek, 29 stycznia.

Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn ocenił, że możliwa jest opcja drugiego referendum w sprawie Brexitu.

Z kolei z wewnętrznej notatki brytyjskiego rządu wynika, że organizacja drugiego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wymagałby około 14 miesięcy przygotowań.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama