Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rozpoczyna się okres godowy pająków. Będą szukać partnerów w domach

Rozpoczyna się okres godowy pająków. Będą szukać partnerów w domach
Brytyjskie pająki domowe nie są groźne, ale potrafią skutecznie wystraszyć. (Fot. Thinkstock)
Jak co roku, brytyjscy eksperci ostrzegają przed rozpoczynającym się sezonem godowym pajęczaków, mogącym zaowocować ich inwazją do domów. Co robić, aby ograniczyć obecność pająków i trzymać je z dala od naszych miejsc zamieszkania?
Reklama

Ponieważ tegoroczne lato nie należało do najcieplejszych, obecność pająków w domach może być jeszcze bardziej zauważalna - alarmują specjaliści.

Z inwazją pająków Brytyjczycy zmagają się w tym okresie co roku. I nie chodzi tu o egzotyczne okazy znalezione w owocach z supermarketu, a rodzimych skakunach arlekinowych czy kątnikach większych. 

Warto sobie przypomnieć, co można zrobić, aby trzymać pająki z dala od ludzkich siedlisk.

Utrzymuj dom w czystości

Pająki uwielbiają ciemne, zakurzone i rzadko odwiedzane miejsca. To oznacza, że regularne odkurzanie każdego zakamarka oraz przechowywanie przedmiotów w plastikowych pudełkach, zamiast po prostu w "graciarniach", pozwoli na zminimalizowanie obecności pająka.

Warto również zadbać o dobre oświetlenie pokoi i zrezygnowanie na czas okresu godowego z zasłon i rolet.

Zadbaj o odpowiedni zapach

Pająki są bardzo podatne na zapachy, które absorbują za pomocą swoich nóg. Olejek herbaciany, różany czy cynamonowy skutecznie odstraszy niechcianych "gości". Skuteczna jest również cytryna i lawenda. Warto użyć naturalnych olejków, a następnie zaaplikować je w "ryzykowne" miejsca np. w kątach czy pod parapetem.

Użyj Boraxu

Popularny proszek do zwalczania mrówek okazuje się świetnie działać rownież na pająki. Nie jest dla nich śmiertelny, ale pajęczaki unikać będą tworzenia pajęczyn w tych miejscach, gdzie wyczuwalna jest woń Boraxu.

Zaklej dziury

Upewnij się, że w ścianach, w podłodze czy na suficie nie ma żadnych dziur. Jeśli są, to ostatni moment, aby je zakleić.

Zainwestuj w kota

Koty uwielbiają pająki, co wiedzą wszyscy posiadacze tych czworonogów. Na temat skuteczności ich wyłapywania można długo debatować, ale każda pomoc się przyda.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama