Różne początki eliminacji Brytyjczyków. Szkoci rozbici, Irlandia Północna triumfuje

Różne początki eliminacji  Brytyjczyków. Szkoci rozbici, Irlandia Północna triumfuje
Niall McGinn z kolegami świętuje gola w meczu z Estonią. (Fot. Getty Images)
Kazachstan wygrał w Astanie ze Szkocją 3:0 (2:0), a Irlandia Północna wygrała w Belfaście z Estonią 2:0 (0:0) w meczach inaugurujących eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy 2020.

Fatalny start w eliminacjach do Euro 2020 zaprezentowała reprezentacja Szkocji, która przegrała z Kazachstanem 0:3. Szkockie media w kontekście tego meczu informują dzisiaj o "jednej z najgorszych porażek w historii".

"Szokująco zły początek dla kwalifikatorów Euro 2020" - napisał dzisiejszy dziennik "The Scotsman".

"Przed meczem szanse Kazachstanu i Szkocji oceniano na wyrównane z małym wskazaniem na Brytyjczyków, ale gospodarze meczu w Astanie nie dali Szkotom żadnych szans" - kontynuuje szkocki dziennik.

W innych nastrojach piszą dzisiejsze media w Irlandii Północnej. Pierwsza bramka na Windsor Park w Belfaście padła dopiero w drugiej połowie.

W 56. minucie gola strzelił Niall McGinn, a kwadrans przed końcem meczu Steven Davis, który  wykorzystał rzut karny.