Ronaldo z rekordem strzeleckim

Radość Cristiano po strzeleniu drugiego gola. (Fot. Getty Images)
Słynny portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo grający w klubie Al-Nassr Rijad ustanowił rekord bramek zdobytych w ekstraklasie Arabii Saudyjskiej. W ostatniej kolejce zdobył dwa gole w wygranym 4:2 meczu z Al-Ittihad i zakończył sezon z dorobkiem 35 trafień.

39-letni Portugalczyk, rozgrywający pierwszy pełny sezon w Al-Nassr, w poniedziałek zdobył pierwsze dwa gole dla swojego zespołu - w 45.+3 i 69. minucie. Pięć minut po drugim trafieniu został zmieniony.

Poprzedni rekord strzelecki ligi należał do Marokańczyka Abderrazaka Hamdallaha, który w sezonie 2019-19 zdobył 34 bramki, także w barwach Al-Nassr.

Zespół Ronaldo zajął drugie miejsce w rozgrywkach z dorobkiem 82 punktów. Najlepszy był Al-Hilal - 96 pkt. Oba te zespoły zmierzą się jeszcze 31 maja w finale Pucharu Króla.