Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu dla piłkarza Karima Benzemy

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu dla piłkarza Karima Benzemy
Karim Benzema został oskarżony za współudział w szantażu kolegi z boiska - Mathieu Valbueny. (Fot. Quality Sport Images/Getty Images)
Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu - taką karę nałożył sąd w Wersalu na piłkarza Realu Madryt Karima Benzemę. Francuz został uznany winnym współudziału w szantażu swojego byłego kolegi z kadry narodowej Mathieu Valbueny w sprawie sekstaśmy w 2015 roku.
Reklama
Reklama

Dodatkowo Benzema ma zapłacić 75 tys. euro grzywny.

33-letni napastnik, który nie przyznał się do winy, nie był obecny dzisiaj w sądzie. Jego prawnicy od razu zapowiedzieli, że ich klient odwoła się od wyroku. Wcześniej media podawały, że prokuratura w Wersalu domagała się kary 10 miesięcy w zawieszeniu i 75 tys. euro grzywny.

Benzema miał nakłaniać Valbuenę, aby zapłacił szantażystom, którzy grozili mu ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem. Materiałem dowodowym były m.in. billingi rozmów Benzemy.

Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiadły jeszcze cztery inne osoby, które dostały wyroki od 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu do dwóch i pół roku więzienia.

Czytaj więcej:

Media: Prokuratura chce dla Benzemy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama