Real z Sevillą, Barcelona z Bilbao w 1/8 finału

Barcelona broni trofeum. (Fot. Getty Images)
Real Madryt zmierzy się z Sevillą, a broniąca trofeum Barcelona - z Athletic Bilbao w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. Losowanie odbyło się w czwartek w miejscowości Las Rozas nieopodal stolicy. Pierwsze mecze odbędą się 4, a rewanże 11 stycznia.

Real i Sevilla to jedne z najlepszych obecnie zespołów w Hiszpanii. "Królewscy", którzy w niedzielę wywalczyli tytuł klubowych mistrzostw świata, prowadzą w tabeli ekstraklasy, a Sevilla jest trzecia.

Z kolei Barcelona i Athletic to najbardziej utytułowane ekipy w historii Pucharu Króla - Katalończycy zdobyli to trofeum 28 razy, w tym w dwóch ostatnich sezonach, a Baskowie mają 24 trumfy. Oba zespoły zmierzyły się w finale tych rozgrywek w 2015 roku, wówczas Barcelona wygrała 3:1.

W 1/8 finału tegorocznej edycji zmierzą się ze sobą jedyni przedstawiciele zaplecza ekstraklasy w tej rundzie - Alcorcon i Cordoba. Pozostałe pary tworzą: Las Palmas i Atletico Madryt, Real Sociedad i Villarreal, Deportivo La Coruna i Alaves, Valencia i Celta Vigo oraz Osasuna Pampeluna i Eibar.