Menu

Raport: Dzieci w Anglii powinny być zwolnione z "reguły sześciu"

Raport: Dzieci w Anglii powinny być zwolnione z "reguły sześciu"
Brytyjska komisarz wezwała rząd do umożliwienia maluchom przebywania w różnych domach, aby mogły się bawić z innymi rówieśnikami. (Fot. Getty Images)
Dzieci w wieku poniżej 12 lat w Anglii powinny być zwolnione z 'reguły sześciu', czyli przepisu zakazującego spotkań w grupie liczącej więcej niż 6 osób - zaapelowała do rządu brytyjska komisarz ds. dzieci. 
Reklama

"Zasada sześciu" dotyczy zarówno zgromadzeń w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu, ale w Walii i Szkocji środek ten nie ma zastosowania do dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

W raporcie, przygotowanym przez komisarz ds. dzieci (Children’s Commissioner), wezwano rząd nie tylko do zniesienia tego obowiązku w przypadku najmłodszych mieszkańców Anglii, ale także do umożliwienia maluchom przebywania w różnych domach, aby mogły się bawić z innymi rówieśnikami.

Raport wykazał, że pierwsze pół roku blokady "pogłębiło istniejące nierówności" 2,2 miliona angielskich dzieci, które żyją w dysfunkcyjnych rodzinach.

W Walii i Szkocji "zasada sześciu" nie ma zastosowania do dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. (Fot. Getty Images)

Obejmuje to prawie 800 tys. dzieci będących świadkami lub ofiarami przemocy domowej, a także 1,6 miliona nieletnich mieszkających z rodzicami, którzy cierpią na poważne choroby psychiczne. "Co więcej, liczby te prawdopodobnie wzrosły podczas blokady" - oceniono w raporcie.

"Wiele decyzji podjętych podczas pierwszego lockdownu - w tym ponowne otwarcie pubów i restauracji, które poprzedziło wznowienie zajęć szkolnych - nie stawia dzieci na pierwszym miejscu" - zauważa brytyjska komisarz ds. dzieci, Anne Longfield.

"Dzieci są narażone na mniejsze ryzyko zdrowotne związane z Covid-19, a mimo to poniosły nieproporcjonalne straty z powodu restrykcji wprowadzonych w celu powstrzymania wirusa" - dodaje.

Longfield ostrzega przy tym, że "jeśli rząd nie podejmie działań teraz, Covid-19 może stać się kryzysem międzypokoleniowym".

Czytaj więcej:

W UK rosną obawy o dzieci urodzone w czasach epidemii

W UK dzieci stanowią tylko 1 proc. ciężkich przypadków Covid-19

Badania: Uczęszczanie do szkoły w Anglii nie bardziej ryzykowne niż pozostawanie w domu

Johnson ogłosił dodatkowe restrykcje. Mogą obowiązywać przez 6 miesięcy

Anglia może zakazać odwiedzin w domach, jeśli nie zadziała "zasada sześciu"

  Komentarze
  • Mirek London
   29 września, 22:26

   Jaka regula szesciu ?
   Co za idiotyzmy....w pubach i ogrodkach piwnych obok siebie siedzi po 20 - 30 osob to gdzie ta regula szesciu ???
   Londyn jest zywym przykladem ignorowania wszelkich zarzadzen !
   Ludzie maja w d...e to co wladza oglasza a wladza ma w d...e to co ludzie robia !

  • Janusz
   30 września, 00:22

   U mnie w zakładzie, w szatni, nie może być więcej niż cztery osoby. Czy zarządzenie BoJo jest ważniejsze ? Będę w " prawie ", gdy wejdę 5, lub 6 ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama