Menu

Putin na szczycie G20: Rosja gotowa dostarczyć szczepionkę innym krajom

Putin na szczycie G20: Rosja gotowa dostarczyć szczepionkę innym krajom
Rosja wciąż pracuje nad nowymi szczepionkami na koronawirusa - poinformował Putin. (Fot. Getty Images)
W stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie rozpoczął się wczoraj doroczny szczyt państw G20. Głównym tematem obrad jest walka z pandemią koronawirusa. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział przywódcom G20, że Rosja jest gotowa dostarczyć szczepionkę Sputnik V innym krajom.
Reklama

"Mimo że jesteśmy optymistycznie nastawieni do postępu w opracowywaniu szczepionek, terapii i narzędzi do diagnozy Covid-19, musimy pracować nad stworzeniem warunków dla przystępnego cenowo i sprawiedliwego dostępu do tych narzędzi dla wszystkich państw" - poinformował król Arabii Saudyjskiej Salman w wystąpieniu otwierającym szczyt, który w tym roku odbywa się w formie wideokonferencji.

"Pandemia Covid-19 była bezprecedensowym szokiem, który dotknął cały świat w krótkim czasie, powodując globalne straty gospodarcze i społeczne" - dodał saudyjski monarcha. Wezwał też przywódców G20 do zapewnienia wsparcia krajom rozwijającym się.

"Jestem przekonany, że szczyt w Rijadzie przyniesie znaczące, decydujące rezultaty i doprowadzi do przyjęcia polityki gospodarczej i społecznej, która przywróci nadzieję oraz poczucie bezpieczeństwa ludziom na całym świecie" - przyznał król Salman.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił przywódców państw G20, że Rosja jest gotowa dostarczyć szczepionkę na koronawirusa Sputnik V innym krajom. Dodał, że Rosja pracuje też nad dwiema innymi szczepionkami, a stworzenie portfolio szczepionek jest "naszym wspólnym celem".

Arabia Saudyjska jest pierwszym krajem arabskim, który został gospodarzem dorocznego szczytu G20, skupiającej szefów państw i rządów najbogatszych krajów świata. Szczyt zakończy się dzisiaj. 

Czytaj więcej:

Twórcy jednej ze szczepionek na Covid-19: Następnej zimy wszystko wróci do normy

Pfizer: Nasza szczepionka przeciw Covid-19 skuteczna w 95 proc.

Pozytywne wyniki badań nad szczepionką AstraZeneca

Wielką Brytanię "dzielą tygodnie" od masowych szczepień na Covid-19

  Komentarze
  • Łapy
   22 listopada, 15:02

   precz od polskiego narodu ! sam niech sie szczepi zastepca stalina

  • Bestpol
   22 listopada, 20:07

   Jak pod przymusem to ja wybieram Rosyjską opcje nad Niemiecko-Amerykańską(Turecko-Żydów.....ą)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama