Puchar Włoch: Juventus zremisował z Interem, trzy czerwone kartki

Między piłkarzami doszło do przepychanek. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch zremisowali u siebie 1:1 (0:0) z Interem Mediolan. Sędzia pokazał trzy czerwone kartki. W drugim spotkaniu tej fazy Cremonese podejmie dzisiaj Fiorentinę, rywala Lecha Poznań w ćwierćfinale Ligi Konferencji.

W Turynie mecz na ławce rezerwowych "Starej Damy" rozpoczęli Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. W pierwszej połowie Inter przeważał, stworzył więcej groźniejszych sytuacji, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

Na ostatni kwadrans Milik zastąpił Dusana Vlahovica. Polski napastnik kilka minut później był bardzo blisko uzyskania prowadzenia, ale nie zdołał skierować piłki do siatki po zagraniu Juana Cuadrado. Kolumbijski pomocnik później nie zmarnował doskonałej okazji i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Samira Handanovica. W akcji swój udział miał Milik, który w środku pola karnego absorbował obronę rywali.

W doliczonym czasie gry (90+5) z rzutu karnego wyrównał Romelu Lukaku. Po chwili na boisku starli się zawodnicy obu drużyn. Belg został ukarany czerwoną kartką. Podobny los, już po zakończonym meczu, spotkał drugiego strzelca gola Cuadrado, a także bramkarza Handanovica.

Oba zespoły w ubiegłym sezonie wystąpiły w finale Coppa Italia. Inter w Rzymie zwyciężył 4:2 po dogrywce i zdobył to trofeum po raz ósmy w historii.

Rewanżowy półfinał tegorocznej edycji rozgrywek obu drużyn zaplanowano na 26 kwietnia w Mediolanie. Dzień później we Florencji zostanie wyłoniony drugi finalista.