Puchar Włoch: Inter wyeliminował Juventus w półfinale

Piłkarze Juventusu ostatecznie ulegli rywalowi. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan pokonali Juventus Turyn 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Włoch i awansowali do finału. W Turynie był remis 1:1. Drugim finalistą będzie Fiorentina albo Cremonese.

Trzy tygodnie temu w końcówce meczu w Turynie sędzia pokazał trzy czerwone kartki. W Mediolanie nie było tyle emocji. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po bramce Federico Dimarco w 15. minucie i później starali się kontrolować sytuację.

Juventus w drugiej połowie mimo wielu prób nie był w stanie odwrócić losów dwumeczu, co więcej, tylko swojemu bramkarzowi zawdzięcza, że po jednej z kontr nie stracił drugiego gola.

W zespole z Turynu cały mecz na ławce rezerwowych spędził bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny, a w drugiej połowie wystąpił Arkadiusz Milik.

Finałowego rywala Interu wyłoni czwartkowy mecz Fiorentiny z Cremonese. Bliższy awansu jest zespół z Florencji, który wyjazdowe spotkanie wygrał 2:0.

Finał Pucharu Włoch odbędzie się 24 maja w Rzymie.