Puchar Włoch: Inter nie obroni trofeum, odpadł w 1/8 finału

Mecz Interu z Bologną rozegrano w Mediolanie 20 grudnia. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan nie obronią Pucharu Włoch. W spotkaniu 1/8 finału aktualny lider Serie A przegrał po dogrywce u siebie z Bologną 1:2. W ekipie gości cały mecz rozegrał 19-letni pomocnik Kacper Urbański, a rezerwowym bramkarzem był Łukasz Skorupski.

Po 90 minutach meczu na San Siro było 0:0 (w 65. minucie rzutu karnego dla Interu nie wykorzystał Lautaro Martinez), ale w dogrywce padły aż trzy bramki.

Kiedy w 92. minucie gola dla Interu strzelił Carlos Augusto, wydawało się, że faworytowi już nic złego się nie stanie.

Tymczasem Bologna między 112. i 116. minutą zdobyła dwie bramki - najpierw Sam Beukema, a następnie Dan Ndoye, zapewniając sobie awans. W ćwierćfinale zmierzy się z Fiorentiną.

Inter w dwóch poprzednich sezonach triumfował w rozgrywkach o Puchar Włoch, a łącznie zdobył to trofeum dziewięć razy.

"To porażka, która boli. Byliśmy ostatnio podwójnymi posiadaczami tego trofeum. Zagraliśmy dobrze do ostatniego kwadransa dogrywki. Taka jest piłka nożna" - przyznał trener Interu Simone Inzaghi.