Puchar Ligi w Anglii: Porażka drużyny Bednarka w pierwszym meczu półfinałowym

Bednarek w barwach Southampton wszedł na boisko dopiero w ostatnich minutach meczu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Southampton, w którego barwach kilka minut rozegrał Jan Bednarek, przegrali u siebie z Newcastle United 0:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż w Newcastle zaplanowano na 31 stycznia.

Jedyny gol padł w 73. minucie. Wówczas po rajdzie prawą stroną boiska Alexander Isak dograł do stojącego przed bramką Joelintona, a Brazylijczyk bez kłopotu wykończył akcję.

W 86. minucie z boiska za dwie żółte kartki wyrzucony został chorwacki obrońca gospodarzy Duje Caleta-Car. W celu wypełnienia luki w defensywie chwilę później na boisku pojawił się Bednarek. Polski piłkarz przebywał do niedawna na wypożyczeniu w Aston Villi, ale w niedzielę powrócił do Southampton.

W ostatnich dziewięciu spotkaniach o stawkę Newcastle poniosło tylko jedną porażkę i aż osiem razy zachowało czyste konto.

W drugiej parze półfinałowej rywalizować będą Nottingham Forest i Manchester United. W środę gospodarzem będzie beniaminek Premier League, a rewanż na Old Trafford odbędzie się 1 lutego.

Już wcześniej odpadli m.in. broniący trofeum Liverpool oraz mistrz Anglii Manchester City.

Finał rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley.