Menu

Przez problemy z dostawami McDonald's wycofuje z menu koktajle mleczne

Przez problemy z dostawami McDonald's wycofuje z menu koktajle mleczne
Problemy z brakiem pracowników zaczynają dotykać coraz więcej brytyjskich biznesów. (Fot. Getty Images)
Z powodu problemów z dostawami sieć McDonald's czasowo wycofuje z menu we wszystkich lokalach w Wielkiej Brytanii koktajle mleczne i niektóre napoje butelkowane. To już kolejna firma w ostatnich dniach, która wskazuje na efekty deficytu kierowców ciężarówek.
Reklama
Reklama

"Podobnie jak większość sprzedawców detalicznych, doświadczamy obecnie problemów z łańcuchem dostaw, wpływających na dostępność niewielkiej liczby produktów. Butelkowane napoje i koktajle mleczne są tymczasowo niedostępne w (naszych) restauracjach w całej Anglii, Szkocji i Walii. Pracujemy ciężko, aby przywrócić te pozycje do menu tak szybko, jak to możliwe" - przekazała firma.

McDonald's, który ma w Wielkiej Brytanii ponad 1 250 lokali, nie jest pierwszą siecią restauracji sygnalizującą problemy z zaopatrzeniem. W zeszłym tygodniu sieć Nando's została zmuszona do tymczasowego zamknięcia 50 z 400 swoich restauracji, gdy zabrakło w nich kurczaków. Podobny problem ma inna sieć, KFC, która ostrzegła, że niektóre pozycje z menu czasowo nie będą dostępne, a opakowania "mogą wyglądać trochę inaczej niż zwykle".

Z kolei brytyjski oddział koncernu mleczarskiego Arla Foods musiał ograniczyć dostawy mleka do supermarketów z powodu braku kierowców - w dni powszednie nie było dostaw do średnio co dziesiątego spośród 2 400 sklepów, które normalnie zaopatruje, a w weekendy nawet do jednej czwartej.

Miłośnicy milkshake'ów mogą mieć w najbliższym czasie powody do rozczarowania. (Fot. Getty Images)

Według szacunków przedstawionych na początku sierpnia przez brytyjskie stowarzyszenie przewoźników drogowych RHA, w Wielkiej Brytanii brakuje obecnie ok. 100 tys. kierowców ciężarówek, co stanowi jedną szóstą liczby pracujących w tej branży przed pandemią koronawirusa i Brexitem. Jak podało RHA, z powodu pandemii nie odbyło się w zeszłym roku ok. 30 tys. egzaminów na prawo jazdy na ciężarówkę, co powoduje, że nie ma kim zastąpić powstających wakatów. Dodatkowo latem tego roku duża liczba kierowców - podobnie zresztą jak pracowników innych branż - została wysłana na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną, co jeszcze pogłębiło problem.

Z kolei według szacunków urzędu statystycznego ONS w ciągu 12 miesięcy do czerwca 2020 r. Wielką Brytanię opuściło 14 tys. pracujących w niej kierowców z UE, a w ciągu następnego roku powróciło do niej tylko 600. Ponadto dodatkowe procedury na granicy, które obowiązują po zakończeniu okresu przejściowego po Brexicie, powodują opóźnienia. Przez to kierowcy, których wypłata jest uzależniona od przejechanych kilometrów, a nie godzin, niechętnie jeżdżą do Wielkiej Brytanii, gdyż narażają się na straty finansowe.

Czytaj więcej:

McDonald's w UK: "Może zabraknąć sałaty lub pomidorów"

Wielka rekrutacja w McDonald's. Sieć chce zatrudnić 20 tys. osób

  Komentarze
  • Krowa
   24 sierpnia, 18:30

   my krowy poszlysmy sobie po brexicie do polski bo tam trawa bardziej zielona i tak deszcz nie pada jak w uk mumumu

  • Wasaty Zbigniew
   24 sierpnia, 19:51

   Restauracji pod zlotymi lukami dziekujemy !

  • Jobo
   24 sierpnia, 20:32

   Dzisiaj z żoną, w Tesco, gdy widzieliśmy jakieś pustki na półkach, a przy nich Anglików, na głos mówiliśmy do siebie " brexit means brexit ".

  • Era
   24 sierpnia, 21:35

   No maja brexit i wymyslaja jeszcze formy zatrudnienia dla przyjezdnych, teraz nawet turysci nie beda chcieli przyjezdzac do slynnego londynu bo za duzo pierdzielenia, UK pomalutku pada...

  • Eric
   24 sierpnia, 22:31

   Chcieli brexit to mają,na początku tłumaczyli braki na półkach w sklepach aplikacją ping itp,bzdura.Niechciani przez nich imigranci wyjechali,i teraz są w szoku,bo nie ma kto pracować

  • Przyszłość raju UK
   24 sierpnia, 23:27

   angielskie nieroby nic nie potrzebują jeść coś tam znajdą w śmietniku albo im pakistanczyk da jakąś starą pizzę albo stare chipsy z solą i będą się cieszyć wiele razy to widziałem dokładnie to jak im tak dawali to stare jedzenie.

  • Marcin
   24 sierpnia, 23:33

   Czesc, kochani szukam ofert dla kierowcy ciezarowek. Gdzie moge znalesc jakies stronki z ofertami pracy na to stanowisko?

  • UE
   25 sierpnia, 03:42

   Zobaczcie niedowiarki co powoduje brak kierowców ciężarówek poczytajcie uważnie. Zanim zaczniecie na nich narzekać zajeżdżać im drogę i pokazywać szereg głupich gestów to we własnym państwie nie ważne czy to UK czy PL poprostu ich zabraknie i będziecie mieli brak dostaw żywności. Z brakiem kierowców mierzy się nie tylko UK ale też UE. W Polsce mamy już 40% kierowców CE z poza UE a np na Litwie jest 89% to obcokrajowcy. Poczekajcie zaraz będziecie mieli ten problem w Polsce bo pokolenie młodych nie garnie się do tego zawodu bo ten zawód jest sponiewierany wiec nikt nie chce iść w tym kierunku.

  • JoBo
   26 sierpnia, 20:02

   @UE. Nie strasz, nie strasz, bo się ze....sz. A co się stanie, jak będą dostawy, a nie będzie np. sprzedawców ? Byliście, jesteście i będziecie przeze mnie traktowani tak, jak zasługują na to potencjalni mordercy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama