Menu

Przesłanie szefa FIFA do piłkarskich federacji

Przesłanie szefa FIFA do piłkarskich federacji
Gianni Infantino zapowiedział daleko idące zmiany. (Fot. Getty Images)
Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Gianni Infantino zwrócił się z przesłaniem do 211 członków FIFA. Zapowiedział pomoc finansową i przyznał, że w najbliższym czasie kibice mogą nie wrócić na stadiony.
Reklama

"Tolerancja i zrozumienie są w tych czasach bardzo ważne. Piłka nożna bez kibiców to nie to samo, ale musimy być cierpliwi. Cały czas pracujemy niestrudzenie, aby widzowie mogli wrócić na stadiony, ale musimy działać odpowiedzialnie, aby nikogo nie narażać i kierować się wytycznymi rządowymi oraz zaleceniami międzynarodowych organizacji zdrowia" - przekazał 50-letni Szwajcar w wiadomości przesłanej on line.

Infantino odniósł się do wznowienia rozgrywek w kilku krajach. „Daje to nam, a także fanom na całej planecie, promyk nadziei na przyszłość. Nie ma jednak dobrej odpowiedzi dla wszystkich sytuacji".

Zapowiedział, że w najbliższym czasie będą się odbywały konsultacje z poszczególnymi federacjami, aby wszelkie decyzje były podejmowane w jak najszerszym gronie. "Czasy, gdy małe grono decydowało, już zdecydowanie minęły" - podkreślił.

Zapewnił, że jego celem jest, aby "piłka nożna była lepsza w przyszłości". Jak dodał, w końcowej fazie przygotowań jest projekt pomocy finansowej dla najbardziej poszkodowanych z powodu pandemii koronawirusa. "Chcemy planu pomocy o możliwie szerokim zasięgu, który obejmuje piłkę nożną kobiet i działa w nowoczesny, wydajny i przejrzysty sposób" - oznajmił szef FIFA.

Zadeklarował, że prace nad kalendarzem meczów międzynarodowych postępują "w dobrym tempie".

Czytaj więcej:

Boniek o nowych przepisach FIFA: Nie wprowadzimy tego w Polsce

FIFA walczy z pandemią. Zorganizuje mecz charytatywny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama