Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prognoza pogody: W przyszłym tygodniu Wielką Brytanię czekają opady śniegu i spadek temperatur

Prognoza pogody: W przyszłym tygodniu Wielką Brytanię czekają opady śniegu i spadek temperatur
Czy to początek białej zimy w UK? (Fot. PAUL ELLIS/AFP via Getty Images)
Met Office wydało pierwsze tej zimy ostrzeżenie przed opadami śniegu. Jednocześnie w nadchodzącym tygodniu w Wielkiej Brytanii przewidywane jest wystąpienie ujemnych temperatur - donosi 'Independent'.
Reklama
Reklama

Żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące opadów śniegu wydano dla północnej Szkocji na najbliższą środę. Opady śniegu mogą spowodować utrudnienia w podróżowaniu.

Śnieg może spaść również w części Irlandii Północnej i północno-wschodniej Anglii, a od środy przewidywane są poważne spadki temperatur. W znacznej części Wielkiej Brytanii temperatura ma utrzymywać się nieco powyżej zera w ciągu dnia i spadać w ciągu nocy do ujemnych wartości.

Prognostycy sygnalizują nadejście "dość dobrej i suchej pogody ze słonecznymi chwilami na południu, ale spodziewane są też miejscami nocne przymrozki". Niemniej jednak, w całym UK w przyszłym tygodniu temperatury mają utrzymywać się na niskim lub bardzo niskim poziomie.

Ostrzeżenie pogodowe dla Szkocji wskazuje, że na niższych terenach może spaść do 2-5 cm śniegu, a w wyższych partiach do 5-10 cm. Silne północne wiatry mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w ostrzeżeniu.

Od środy temperatury w ciągu dnia mają wynosić zaledwie około 2 st. C, a w nocy ze środy na czwartek spadną do ok. -3 st. C, co związane jest z napływem chłodnego powietrza z obszaru Norwegii.

Prognozy na pozostałą część miesiąca sugerują, że może nastąpić ocieplenie, ale jednocześnie będzie wilgotno i wietrznie na południu i zachodzie.

Czytaj więcej:

Pogoda w UK: W kraju nastała "druga wiosna". Łagodny listopad zmylił przyrodę

Rok 2022 prawdopodobnie będzie najcieplejszym rokiem w historii pomiarów w Wielkiej Brytanii

  Komentarze
  • Three wishes
   5 grudnia 2022, 08:47

   W Anglii brakuje mi trzech rzeczy. Słońca, śniegu i pieniędzy.

  • Benekiciaż
   5 grudnia 2022, 13:01

   A mi w angli brakuje tylko pieniędzy,jedzenia i domu

  • Yogi
   6 grudnia 2022, 09:26

   A w Polsce tak pięknie, śnieg mamy za oknem i laptopa sobie ostatnio na raty kupiłem. Może za kilka lat wyprowadzę sie od rodziców nawet. Chyba ze poznam do tego czasu jakaś kobietę bogata co ma mieszkanie na wynajem albo na kredyt to sie wprowadzę. Nic nie przywiozłem z Anglii bo tam bieda wiec wróciłem z długami.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.01.2023
  GBP 5.3505 złEUR 4.7076 złUSD 4.3252 złCHF 4.6961 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama