Menu

Prezes Barcelony: Nie chcę konfliktu z Messim

Prezes Barcelony: Nie chcę konfliktu z Messim
Josep Maria Bartomeu (po prawej) wykluczył jednocześnie możliwość podania się do dymisji. (Fot. Getty Images)
Prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu zapewnił, że nie chce konfliktu z gwiazdą klubu Lionelem Messim, ale jednocześnie zapowiedział, że nie zamierza podawać się do dymisji.
Reklama

"Nie chcę konfliktu z Messim. On jest naszym kapitanem i liderem drużyny" - oświadczył Bartomeu w katalońskiej telewizji TV3.

"Nie mogłem pozwolić mu odejść. To najlepszy piłkarz w historii klubu i drużyna potrzebuje go. Mieć Messiego w składzie to gwarancja sukcesu" - dodał.

Pod koniec sierpnia argentyński napastnik ogłosił, że chce odejść z Barcelony i publicznie skrytykował Bartomeu za zarządzanie klubem. Po tygodniu postanowił jednak nie stawiać sprawy na ostrzu noża, tłumacząc, że nie chce konfliktu prawnego. Kataloński klub wysunął argument, że Messi nie może odejść za darmo, a jedynie pod warunkiem zapłacenia za niego klauzuli zwolnienia w wysokości 700 milionów euro. Podobnego zdania była zarządzająca rozgrywkami w Hiszpanii La Liga.

Ostatecznie zawodnik zakończył ten spór i wypełni do końca kontrakt z klubem, z którym zdobył ponad 30 ważnych trofeów i strzelił ponad 600 goli.

W samym klubie rośnie opozycja wobec Bartomeu. Wniosek o odwołanie prezesa podpisało już ponad 20 tys. akcjonariuszy (socios). Po weryfikacji podpisów może zostać zorganizowane referendum w sprawie wcześniejszych wyborów władz klubu. Obecny termin elekcji to 20-21 marca 2021 roku.

"Liczba podpisów nas zaskoczyła, ale w tej chwili nikt nie zamierza podawać się do dymisji. Musimy dalej pracować" - podkreślił Bartomeu

Czytaj więcej:

Media: Messi zostaje w FC Barcelona, podobnie jak kłopoty klubu

Messi znów trenuje z Barceloną

"Forbes": Messi najlepiej zarabiającym piłkarzem, Lewandowski dziewiąty

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama