Menu

Pret a Manger przenosi się do sklepów Tesco

Pret a Manger przenosi się do sklepów Tesco
Partnerstwo z Tesco ma pomóc sieci kawiarni w wyjściu z kryzysu po pandemii. (Fot. Getty Images)
Brytyjska sieć kawiarni Pret A Manger planuje otworzyć swoje punkty w sklepach Tesco. Jest to próba odświeżenia modelu biznesowego po pandemii, która bardzo mocno uderzyła w przychody firmy - informuje iNews.co.uk.
Reklama
Reklama

Pret ucierpiał, ponieważ większość z jego 389 sklepów znajduje się przy głównych ulicach, w węzłach komunikacyjnych i w pobliżu biur, które wciąż nie są tak obłożone jak przed pandemią.

Praca zdalna, która początkowo miała być krótkoterminowym rozwiązaniem, stała się stałym elementem polityki wielu firm. Biorąc pod uwagę fakt, że dziesiątki tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii będą kontynuować pracę z domu w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, liczba odwiedzających kawiarnie prawdopodobnie nie wróci do poziomu sprzed pandemii - chyba że Pret będzie w stanie pozyskać nową bazę klientów.

Dlatego sieć pokłada nadzieję w partnerstwie z Tesco, które - jak twierdzi - stanowi znaczący krok w jego "planie transformacji", aby utrzymać się na powierzchni w obliczu zmieniających się warunków rynkowych spowodowanych pandemią.

"Wielka Brytania wychodzi z lockdownu, a partnerstwo z Tesco jest jednym ze sposobów, w jaki zmieniamy nasz model biznesowy, aby dostosować się do nowego stylu życia i pracy" - poinformował Pano Christou, dyrektor generalny Pret.

Pierwszy "sklep w sklepie" zostanie otwarty w czerwcu w Tesco w Kensington w zachodnim Londynie, a trzy kolejne zostaną uruchomione jeszcze tego lata. W przypadku sukcesu, rozszerzenie partnerstwa Pret z detalicznym gigantem może zostać wprowadzone na szerszą skalę.

Pret zatrudnia około 5 tys. pracowników. W wyniku kryzysu związanego z koronawirusem w ciągu ostatniego roku zwolnił ok. 3,2 tys. osób.

Czytaj więcej:

Pret a Manger zapewni pracę i mieszkanie bezdomnym

Tesco uruchamia w UK punkty recyklingu "miękkiego plastiku"

Greggs otworzy 100 nowych piekarni, mimo pierwszej straty od 36 lat

Tesco do klientów: "Kupujcie piwo w pubie, a nie w naszych sklepach"

Raport: Jak zmieni się praca zdalna po pandemii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama