Menu

Premier League: Arsenal jako pierwszy wpuści kibiców na trybuny

Premier League: Arsenal jako pierwszy wpuści kibiców na trybuny
Arsenal jest już pewny awansu do 1/16 finału, ale wsparcie fanów z pewnością nie zaszkodzi zawodnikom trenera Mikela Artety. (Fot. Getty Images)
Arsenal Londyn będzie pierwszym klubem w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej, który ponownie rozegra mecz z kibicami na trybunach, mimo trwającej pandemii Covid-19. Spotkanie 3 grudnia z Rapidem Wiedeń w Lidze Europy będzie mogło zobaczyć 2 000 osób.
Reklama

Anglia, w zależności od nasilenia przypadków zakażeń koronawirusa, po zakończeniu lockdownu 2 grudnia zostanie podzielona na trzy strefy. Londyn znalazł się w drugiej, co oznacza możliwość organizowania wydarzeń sportowych z udziałem nielicznej grupy kibiców.

Stadiony były zamknięte od wybuchu pandemii w marcu. "Chociaż zdajemy sobie sprawę z faktu, że mecze z ograniczoną liczbą kibiców są dalekie od powrotu do normalności, to z niecierpliwością czekamy na naszych fanów, w tym historycznym momencie dla klubu" - napisano w oświadczeniu Arsenalu.

Kolejnym po "Kanonierach" klubem, którego piłkarze zagrają w obecności kibiców będzie West Ham United. Zespół Łukasza Fabiańskiego 5 grudnia podejmie w meczu ligowym Manchester United.

Czytaj więcej:

"Igrzyska w Tokio się odbędą, ale bez zagranicznych kibiców"

Bundesliga bez kibiców. Nowe obostrzenia w niemieckim sporcie

Do końca roku imprezy sportowe we Francji bez kibiców

W Anglii kibice wrócą na stadiony 2 grudnia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama