Premier League: Pewne zwycięstwo Manchesteru, fenomenalny gol Rooney'a

Wayne Rooney jest dumny ze swojej wyjątkowej bramki (fot. Getty Images)
Manchester United pokonał na wyjeździe West Ham United 2:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 31. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Davida Moyes'a przybliżyli się do czołówki oraz powrócili do walki o europejskie puchary.
Obie bramki dla "Czerwonych Diabłów" strzelił Wayne Rooney, a jedna z nich była szczególna. Napastnik Manchesteru przelobował golkipera rywali niemal z połowy boiska.

- To było instynktowne zagranie. Rzuciłem okiem na ustawienie bramkarza i zobaczyłem, że jest wysunięty. Próbowałem takich strzałów wiele razy i na szczęście dzisiaj mi się udało. Czy ten gol był piękniejszy od trafienia Beckhama? Oczywiście, że tak - żartował "Wazza".

Cardiff City przegrało u siebie z Liverpoolem FC 3:6 (2:2) Ekipa z Walii nieoczekiwanie w pierwszej połowie dwukrotnie prowadziła, ale goście z portowego miasta za każdym razem skutecznie odpowiadali, a po przerwie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Trzy gole strzelił niesamowity Urugwajczyk Luis Suarez, dwa dołożył Słowak Martin Skrtel, a efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze Daniel Sturridge. Dzięki tej wygranej "The Reds" umocnili się na pozycji wicelidera tabeli.

Trzeci jest Manchester City, który nie miał problemów z pokonaniem zamykającego klasyfikację Fulham Londyn. Na Etihad Stadium trzykrotnie do siatki rywali trafił Yaya Toure, a po jednym golu dorzucili w końcówce Fernandinho i Martin Demichelis.

* * * * * *

Cardiff City - Liverpool FC 3:6 (2:2)
Bramki: Mutch 9', 88', Campbell 25' - Suarez 16',60',90'+6, Skrtel 41',54', Sturridge 75'

Everton - Swansea 3:2 (1:1)
Bramka: Baines 20'-karny, Lukaku 53', Barkley 58' - Bony 33', Williams 90'+2

Manchester City - Fulham Londyn 5:0 (1:0)
Bramki: Yaya Toure 26'-karny, 54'-karny, 65', Fernandinho 84', Demichelis 88'
Czerwona kartka: Amorebieta (54', Fulham)

Hull City - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)
Bramki: Rosenior 31, Long 38

Norwich City - Sunderland 2:0 (2:0)