Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pracownicy służb ochrony lotniska Heathrow będą strajkować przez 10 dni, w tym w Wielkanoc

Pracownicy służb ochrony lotniska Heathrow będą strajkować przez 10 dni, w tym w Wielkanoc
Pracownicy lotniska zdecydowali się na podjęcie strajku w gorącym okresie, kiedy wielu podróżnych będzie wyjeżdżać na święta. (Fot. EDMOND TERAKOPIAN/AFP via Getty Images)
Związek zawodowy Unite poinformował, że ponad 1 400 jego członków zatrudnionych na lotnisku Heathrow, podejmie strajk przez 10 dni od 31 marca w sporze o podwyżki wynagrodzeń – donosi BBC.
Reklama
Reklama

Pracownicy terminalu T5, z którego korzystają linie lotnicze British Airways, oraz pracownicy, którzy sprawdzają ładunki dostarczane na lotnisko, wezmą udział w akcji strajkowej, która zakończy się w Niedzielę Wielkanocną.

Heathrow zapowiada, że wdrożone zostaną plany awaryjne, dzięki którym lotnisko będzie nadal funkcjonować. W swoim komunikacie poinformowało, że pasażerowie mają gwarancję, że lotnisko pozostanie "czynne i efektywne pomimo niepotrzebnych akcji strajkowych prowadzonych przez Unite".

Lotnisko oświadczyło, że zaproponowało "podwyżkę wynagrodzeń o 10%, czyli na poziomie zbliżonym do wskaźnika inflacji". Jednak związek zawodowy Unite twierdzi, że oferta ta nie rekompensuje wielu lat zamrażania i redukcji płac.

Podczas strajku na Heathrow T5 od 31 marca, lotnisko prawdopodobnie będzie musiało przesunąć część pracowników z innych obszarów.

Lotnisko twierdzi, że oferowana propozycja płacowa jest sprawiedliwa. Jak podało, pracownicy zatrudnieni na Heathrow otrzymują wynagrodzenie co najmniej na poziomie London Living Wage, podczas gdy stawka początkowa dla pracownika służb bezpieczeństwa wyniesie około 27 754 GBP plus dodatek za pracę w systemie zmianowym i inne dodatki, jeśli propozycja podwyżki o 10% zostałaby zaakceptowana.

Czytaj więcej:

Heathrow odnotowało największy wzrost liczby pasażerów spośród wszystkich europejskich lotnisk

Widmo kolejnego strajku na Heathrow. Pracownicy odrzucili ofertę 10-proc. podwyżki

Młodzi lekarze w UK strajkują. Dziesiątki tysięcy odwołanych zabiegów i operacji

W UK jednocześnie strajkują lekarze, nauczyciele, urzędnicy i pracownicy metra

UK: Pracownicy urzędów paszportowych zapowiadają pięciotygodniowy strajk

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama