Menu

Pracownicy NHS jako pierwsi otrzymają szczepionki. "To kwestia tygodni"

Pracownicy NHS jako pierwsi otrzymają szczepionki. "To kwestia tygodni"
Pracownicy NHS mają mieć priorytetowy dostęp do szczepionek - jeszcze przed świętami. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie szpitale przygotowują się do pionierskiego programu zaszczepienia wszystkich pracowników, którzy pracują 'na pierwszej linii frontu z koronawirusem'. Jak donosi 'Mail on Sunday', decyzja już zapadła, a przedstawiciele NHS wyrażają nadzieję, że pojawienie się pierwszej partii szczepionek 'to kwestia tygodni'.
Reklama

Dziennikarze "Mail on Sunday" dotarli do wewnętrznego e-maila wysłanego do personelu NHS Trust. Wynika z niego, że przygotowania do programu szczepień dla pracowników już ruszyły. 

"Nasz trust, wraz z innymi organizacjami NHS w całym kraju, ma być przygotowany do rozpoczęcie programu szczepień dla pracowników już na początku grudnia" - brzmi treść e-maila.

"Nasze dane wskazują, że szczepionka na koronawirusa powinna być dostępna jeszcze w tym roku, a personel NHS będzie mieć priorytetowy dostęp do niej przed świętami" - można przeczytać w wiadomości wysłanej pracownikom.

Według informacji dziennika, szczepionka na koronawirusa będzie podawana w dwóch dawkach w odstępie 28 dni. Początkowo skorzystać z niej będą mogli wszyscy pracownicy NHS, którzy zaszczepili się również na grypę.

Brytyjski gigant AstraZeneca wkrótce dostarczy na rynek pierwsze partie szczepionek. (Fot. Getty Images)

Wiadomości te potwierdza również dyrektor Dudley Group NHS Foundation Trust - Diane Wake. Poinformowała ona niedawno personel, iż "szczepionka dla pracowników ma być dostępna w grudniu".

"Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale mam nadzieję, że będę mogła wkrótce zaoferować naszemu personelowi szczepionkę na koronawirusa" - miała przekazać Diane Wake.

Również David Eltringham z George Eliot Hospital NHS Trust potwiedził szczątkowe informacje, iż "szczepionka ma pojawić się na początku grudnia".

Lokalna prasa na Wyspach informowała dzisiaj, że brytyjskim naukowcom udało się stworzyć szczepionkę na koronawirusa, która wywołała silną reakcję immunologiczną organizmu. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy prawdopodobnie w najbliższych dniach. 

Czytaj więcej:

UK nie zacznie masowych szczepień na Covid-19 w 2021 r.

Eksperci z UK: Szczepionka szybko nie przywróci normalnego życia

Celowe zarażanie koronawirusem: Naukowcy w UK przyspieszają prace nad szczepionką

  Komentarze
  • Osa
   25 października, 19:11

   No to powodzenia, niech się szczepia. Brakuje im małpek do testow to pracwnikom bedą dawac. Zobaczymy jakie efekty uboczne wyjda po pierwszej grupie, i czy dalej bedą nia szczepic jak połowe personelu sami wybiją.

  • DoTejPory
   25 października, 19:48

   jeszcze nikomu nie udało sie wynalezć pewnego na 100% testu na obecność SARS-CoV-2 ,a nasi bystrzy anglicy juz mają szczepionke!! LOL

  • Xxx
   25 października, 23:04

   Nie będzie już tańców bo DNA im zmieni tą szczepionką i jako bio-roboty będą chodzić jak w traumie

  • Nie wiem czy wiecie
   26 października, 07:01

   w Polsce jest zapisane w tych paragrafach ze moga zaszczepic kazdego pod przymusem i kazdego wyciagnac siła z domu do szczepienia , przypomnijcie sobie rok 2011 co było na ulicach i o aborcji i marszu Niepodległosci jak policja biła i kopała ludzi, było to samo , PO tez było przeciwne aborcji , dzisiaj czy pis czy po oni zrobiliby to samo nie ma znaczenia , do tego byliby uchodzcy w Polsce , najlepiej jakby cały sejm przestał istniec i lud wybiera nowych ludzi swoich rodakow prawdziwych , przeciez mamy w Polsce profesorow i ect jak przed wojna

  • True7
   26 października, 07:58

   A po cholere sobie szczepy wirusa wprowadzac do ciala?Tu potrzebne jest antidotum.W postaci witamin by zmocnic obrone organizmu.A nie obciążać układ immunologiczny.Czy nikt już nie potrafi zwyczajnie logicznie myśleć?

  • Wystarczy ze
   26 października, 09:55

   na strzykawce bedzie napis antidotum i taki true7 sobie da to wstrzyknac , a w strzykawce bedzie mocz goryla albo inne swinstwo , no ale bedzie pisac ze antidotum hahahaha true7 przeciez inteligent jest i potrafi zwyczajnie myslec od wszystkich

  • Schiza
   26 października, 20:56

   A ja nie musze i nigdy nie zaszczepie sie przeciw koronawirusie. Jestem dosyc zdrowa i odporna osoba. W koncu jestem modelka z USA :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama