Menu

Pracownicy BP będą pracować z domu po pandemii

Pracownicy BP będą pracować z domu po pandemii
W samej Wielkiej Brytanii naftowy gigant zatrudnia ok. 6 tys. osób. (Fot. Getty Images)
Brytyjski koncern naftowy BP poinformował swoich pracowników biurowych, że po złagodzeniu ograniczeń związanych z lockdownem będą pracować przez dwa dni w tygodniu z domu - podaje BBC.
Reklama
Reklama

Hybrydowy model pracy obejmie 25 tys. pracowników BP, z czego 6 tys. w Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że nowa polityka wejdzie w życie latem tego roku.

Zapowiedź jest częścią programu cięcia kosztów w firmie. Już w zeszłym roku gigant naftowy ogłosił redukcję tysięcy etatów, a wielu pracowników biurowych pracowało z domu w pełnym wymiarze godzin od początku kryzysu związanego z koronawirusem.

Pandemia zmieniła wzorzec pracy biurowej w wielu przedsiębiorstwach w Wielkiej Brytanii. Szef firmy ubezpieczeniowej Phoenix Group zapowiedział w rozmowie z BBC, że w przyszłości jej pracownicy nadal będą pracować zdalnie. 

"Wrócą do biur w odpowiednim czasie. Obecnie bardzo dobrze funkcjonujemy w modelu home office, więc nadal to robimy" - tłumaczył Andy Briggs, dyrektor naczelny koncernu ubezpieczeniowego.

Również grupa bankowa Lloyds poinformowała niedawno, że w ciągu trzech lat planuje zmniejszyć swoją powierzchnię biurową o 20 proc., a HSBC ogłosił 40-procentową redukcję powierzchni biurowej.

Jednak niektóre firmy nie podzielają przekonania, że praca zdalna to "nowa normalność". Prezes banku inwestycyjnego Goldman Sachs nazwał ją "aberracją".  Z kolei według szefa Barclays, taka forma pracy ma zły wpływ na współpracę między pracownikami i samą kulturę pracy w banku, "niezwykle istotną z punktu widzenia obsługi klienta".

Czytaj więcej:

"Self-isolation" i "work from home" w słynnym słowniku oksfordzkim

BP zwolni 10 000 osób przez koronawirusa

Workation może stać się jednym z dominujących trendów turystycznych

Raport: Ponad połowa pracujących z domu Polaków narzeka na warunki

Szef Goldman Sachs: "Praca zdalna to coś nienormalnego"

Nawyk picia piwa w domu "pozostanie po złagodzeniu restrykcji"

Brytyjski rząd przedłuży program urlopowania do końca września

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama