Menu

Powstanie film o kapitanie Tomie, który zebrał 39 mln funtów dla NHS

Powstanie film o kapitanie Tomie, który zebrał 39 mln funtów dla NHS
Kapitan Tom stał się dla Brytyjczyków prawdziwym symbolem nadziei w czasach walki z koronawirusem. (Fot. PAP/EPA)
O stuletnim bohaterze wojennym Tomie Moorze świat usłyszał w kwietniu tego roku. Dzięki zorganizowanej przez niego akcji charytatywnej w internetowej zbiórce udało się zebrać prawie 39 milionów funtów na rzecz NHS. Za swój wyczyn Moore w lipcu otrzymał z rąk królowej Elżbiety II tytuł Rycerza Kawalera, a teraz powstanie o nim film biograficzny.
Reklama

Zdjęcia do filmu poświęconego historii Toma Moore'a powinny rozpocząć się już w przyszłym roku. Film wyprodukują studia Fred Films oraz Powder Keg Pictures, które wygrały walkę o prawa do ekranizacji biografii.

"Nie znam żadnego stuletniego aktora, ale jestem pewien, że Michale Caine albo Anthony Hopkins znakomicie poradziliby sobie z moją rolą, gdyby tylko zgodzili się postarzyć" – przekazał bohater filmu.

"To opowieść o sile ludzkiego ducha, której kapitan Tom Moore jest uosobieniem. To dla nas wielki honor, że możemy opowiedzieć tę unikalną i inspirującą historię, dzięki której widzowie dowiedzą się, jaki człowiek kryje się za nagłówkami gazet. W czasach niepewności, 161 krajów na całym świecie otrzyma to światełko nadziei, które niesie ze sobą sir Tom. Dziękujemy jego rodzinie, że nam zaufała" – oświadczyli producenci filmu. 

Na kilkanaście dni przed swoimi setnymi urodzinami Moore rozpoczął akcję charytatywną, która polegała na przemierzaniu swojego ogrodu.

Celem spaceru było wykonanie stu okrążeń ogródka i zebranie pieniędzy na rzecz brytyjskiej służby zdrowia walczącej z pandemią COVID-19. Pierwotnie Moore chciał w ten sposób uzbierać tysiąc funtów. Szybko okazało się, że kwotę trzeba będzie podnieść, bo zakładana suma została uzbierana w kilka dni. Akcję Moore’a nagłośniły media z całego świata, a dzielny kapitan stał się symbolem nadziei w czasach koronawirusa.

16 kwietnia wykonał setne okrążenie ogródka, a zakończona 30 kwietnia, w dniu setnych urodzin Moore’a akcja, przyniosła w sumie 32 miliony 796 tysięcy 475 funtów. Przy spodziewanym zwrocie podatku kwota ta wyniesie prawie 39 milionów funtów.

Kapitan Tom Moore stał się inspiracją dla milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii. (Fot. PAP/EPA)

Czytaj więcej:

100. urodziny weterana, który podbił serca Brytyjczyków

David Beckham wręczył specjalną koszulkę 100-letniemu weteranowi

Królowa nadała tytuł szlachecki kapitanowi Tomowi Moore'owi

  Komentarze
  • Slawek Matt
   25 września, 06:52

   Niech zrobią film o generale Stanisławie Sosabowskim, i o tym jak go potraktowali po wojnie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama