Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Portugalskie media: Kibice tracą wiarę w PZPN i Lewandowskiego

Portugalskie media: Kibice tracą wiarę w PZPN i Lewandowskiego
Media odnotowały wyraźną obniżkę formy napastnika FC Barcelony w drużynie narodowej. (Fot. Getty Images)
Kibice piłki nożnej w Polsce po zwolnieniu krótko pracującego z Biało-Czerwonymi trenera Fernando Santosa tracą wiarę w PZPN oraz kapitana reprezentacji Roberta Lewandowskiego - napisał czołowy portugalski dziennik 'Diario de Noticias', odnotowując kryzys polskich piłkarzy.
Reklama
Reklama

Opisując krótką, trwającą zaledwie 232 dni pracę portugalskiego selekcjonera w Polsce, odnotowują, że zespół zdymisjonowanego w minioną środę przez PZPN trenera z Lizbony zajmuje na półmetku eliminacji dalekie, czwarte miejsce w grupie E eliminacji do Euro 2024.

"Następca Portugalczyka będzie już szóstym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski w ciągu zaledwie pięciu lat" - napisał "Diario de Noticias".

Portugalska gazeta zauważyła, że niewytłumaczalna polityka federacji piłkarskiej polegająca na częstej wymianie selekcjonerów jest krytykowana zarówno przez kibiców, komentatorów sportowych, jak również trenerów w Polsce.

Wśród krytyków polityki częstego zwalniania selekcjonerów Biało-Czerwonych jest według lizbońskiej gazety Antoni Piechniczek, który trenując polską kadrę w dekadzie lat 80. dwukrotnie zakwalifikował się z nią na mistrzostwa świata, a w 1982 r. zdobył na mundialu w Hiszpanii trzecie miejsce.

Gazeta przypomniała, że Piechniczek w grudniu skrytykował Roberta Lewandowskiego za "przykładanie ręki" do zwolnienia "dwóch polskich selekcjonerów". Odnotowała wyraźną obniżkę formy napastnika FC Barcelony w drużynie narodowej. Zauważyła jednak, że po porażce w Tiranie z Albanią (0:2) poprzedzającej dymisję Santosa Lewandowski wziął na siebie winę za niespodziewaną przegraną Biało-Czerwonych.

Polska, która plasuje się na przedostatnim miejscu w grupie E, w dotychczasowych meczach eliminacji do ME zdobyła zaledwie 6 punktów.

Jako "dziwną" i "niezrozumiałą" ocenił politykę kadrową PZPN wobec selekcjonerów Biało-Czerwonych również Jose Pereira, szef portugalskiego Związku Trenerów Piłki Nożnej (ANTF). Do organizacji tej należy zdymisjonowany w środę przez władze polskiej federacji trener Fernando Santos.

Znam Fernando Santosa od wielu lat. To profesjonalista w każdym calu, doskonały trener z bardzo dobrymi wynikami, takimi, których z piłkarską kadrą Portugalii nie udało się jeszcze nikomu osiągnąć" - zaznaczył Pereira.

Jak dodał, błędnie prowadzona polityka kadrowa PZPN szkodzi przede wszystkim reprezentacji, która ciągle musi rozpoczynać pracę z nowym trenerem i strony muszą się wzajemnie siebie uczyć. Zaznaczył, że takie decyzje uderzają też w wizerunek PZPN.

Czytaj więcej:

PZPN: Santos przestał pełnić obowiązki trenera piłkarskiej reprezentacji Polski

Papszun kontra Probierz w wyścigu o fotel selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski

  Komentarze
  • Takczysiak
   18 września, 19:30

   W swiatowej pilce noznej Polska juz cos udowodnila kiedys dawno temu. Proponuje rozwiazac PZPN oraz reprezentacje polski w pilce noznej. A zaosczedzone w ten sposob pieniadze przekazac na prawdziwych reprezentatow naszego kraju, ktorzy co rusz przywoza medale do kraju z zawodow )))

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.10.2023
  GBP 5.3183 złEUR 4.6091 złUSD 4.3634 złCHF 4.7869 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama