Porażka Realu w derbach Madrytu

Ronaldo zawiedziony grą kolegów z drużyny... (Fot. Getty Images)
Piłkarze trzeciego w tabeli Realu Madryt przegrali na swoim stadionie z lokalnym rywalem i wiceliderem Atletico 0:1 w 26. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Lider Barcelona spotka się dzisiaj z Sevillą.

"Królewscy" nie zachwycili, choć mieli swoje okazje, m.in. Cristiano Ronaldo. Skuteczniejsi okazali się jednak piłkarze Atletico. Konkretnie Antoine Griezmann, który po udanym kontrataku pokonał bramkarza Realu Keylora Navasa w 53. minucie, zdobywając swoją trzynastą bramkę w sezonie.

Realowi nie pomógł powrót do gry Karima Benzemy (wciąż kontuzję leczy Gareth Bale). Francuski napastnik, który opuścił starcie z Malagą w ubiegłym tygodniu (1:1) z powodu kontuzji biodra, wczoraj wystąpił w pierwszej połowie.

W 75. minucie piłkarze Realu domagali się "jedenastki", gdy w polu karnym upadł obrońca Danilo, ale sędzia uznał, że nie było faulu.

Po tej porażce, pierwszej pod wodzą Zinedine'a Zidane'a, jego podopieczni mają 54 pkt i tracą do lokalnego rywala już cztery punkty. Atletico pozostało z najlepszą defensywą w lidze - w 26 kolejkach pozwolili rywalom strzelić zaledwie 11 bramek.

Prowadząca w tabeli Barcelona (63) dzisiaj wieczorem podejmie Sevillę. To będzie starcie aktualnego triumfatora Ligi Mistrzów z najlepszym w poprzednim sezonie zespołem Ligi Europejskiej.

W składzie gości prawdopodobnie zabraknie Grzegorza Krychowiaka. Polak niedawno wznowił treningi po kontuzji, ale jego powrót na boisko zapowiadany jest dopiero na początek lub połowę marca.