Menu

Polski rząd podpisał "po cichu" międzynarodowy akt antyaborcyjny

Polski rząd podpisał "po cichu" międzynarodowy akt antyaborcyjny
Dokument podpisał 22 października br. Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau. W Europie poza Polską sygnatariuszami były tylko 2 państwa: Węgry i Białoruś. (Fot. YouTube/US Department of Health and Human Services)
Polska jest jednym z trzech państw europejskich, które podpisały Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Dokument powstał z inicjatywy Stanów Zjednoczonych i sprzeciwia się uznaniu aborcji za powszechne prawo człowieka - donosi Onet.pl, a OKO.press dodaje, że miało to miejsce dniu wydania kontrowersyjnego oświadczenia przez Trybunał Konstytucyjny.
Reklama
Reklama

"Rząd Morawieckiego, po cichu i w tajemnicy przed mediami głównego nurtu, zapisał nas właśnie do antyaborcyjnej międzynarodówki! Polska została jednym z trzech państw europejskich (obok Węgier i Białorusi), które podpisały Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Dokument powstał z inicjatywy USA i sprzeciwia się uznaniu aborcji za powszechne prawo człowieka!" - można przeczytać na Facebooku Fundacji Dziewuchy Dziewuchom. 

Potwierdzenie można znaleźć na Twitterze polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

Sygnatariusze deklaracji stwierdzają, że każdy człowiek ma niezbywalne prawo do życia, a w żadnym wypadku nie należy promować aborcji jako "metody planowania rodziny". "Dziecko potrzebuje specjalnej opieki przed porodem i po nim" - można przeczytać w dokumencie.

W dalszej części państwa przyznają, że w prawie międzynarodowym nie istnieje pojęcie prawa do aborcji, ani zobowiązanie państw do jej finansowania lub ułatwiania. Jednocześnie zwracają uwagę na fakt, że każde z nich ma prawo do kształtowania własnego ustawodawstwa w tym zakresie.

Dokument powstały z inicjatywy Stanów Zjednoczonych poparły w sumie 32 rządy. W Europie poza Polską to Węgry i Białoruś. Podpisały się pod nim także władze m.in. Bahrajnu, Brazylii, Egiptu, Indonezji, Kenii, Kuwejtu, Libii, Omanu, Pakistanu, Arabii Saudyjskiej, Ugandy oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Negatywnie o deklaracji wypowiedziała się Amnesty International. Organizacja uważa ją za "krok wstecz" dla Stanów Zjednoczonych, która dołącza do państw stanowiących "zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi". Stanowisko określa jako "sprzeczne z prawami człowieka i dziesięcioleciami badań nad zdrowiem".

Poniżej relacja z podpisania deklaracji: (szef polskiego MSZ pojawia się ok. 52 min 55 sek.)

Tymczasem w całej Polsce kontynuowane są demonstracje antyrządowe, sprzeciwiające się ograniczeniu praw do aborcji. Protestujący zapewniają, że zamierzają wychodzić na ulice przynajmniej do piątku włącznie. 

Reakcją Jarosława Kaczyńskiego na głos społeczeństwa było wezwanie członków PiS i zwolenników ugrupowania do "obrony Kościoła" i nazwanie opozycji "przestępcami" za "narażanie na śmierć mnóstwa ludzi". Prezes PiS dodał też, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej jest "całkowicie zgodne z konstytucją" i "innego wyroku w tej sprawie być nie mogło".

  Komentarze
  • Ernest Sydor
   28 października 2020, 18:58

   Trzymajac w reku biblie, chca zasiac swiat kalekami, bo kaleki sie nie buntuja, napelniaja kieszenie koscielnym chabitom, klekaja przed pedofilami i mysla ze modla sie do Boga, tym czasem elity zadzace, bezprawnie likwiduja zdrowych i normalnych, wprowadzajac nowe restrykcje, i wirusy, JEDNOCZMY SIE W SILE, TO OSTATNIE LATA WOLNOSCI.

  • Jacek
   28 października 2020, 19:05

   Witam wszystkich, szczególnie witam drogie panie w tym jakże delikatnym temacie. Oczywiste jest że kazda kobieta ma prawo decydować czy będzie w stanie dać godne godne życie upośledzonemu dziecku oraz czy poświęci dla niego swoje, często rowniez małżeństwo jak i koszty z tym związane. Może z innej beczki teraz - dlaczego nikt nje dopuści do głosu ludzi już dorosłych z poważnymi wadami wrodzonymi jeśli oczywiście potrafią myslec i wysławiać się ?? Nie jestem pewny czy chciałbym się narodzić gdybym to ja był przykłuty do łóżka i się nie ruszał, wymagał karmienia, obmywania itd

  • Piotr
   28 października 2020, 19:25

   Polak, Wegier, Bialorusin trzy bratanki

  • Yakoby
   28 października 2020, 19:32

   co pownien zrobic lekarz : kobieta w ciazy ginie w wypadku, jej partner przezywa, dziecko w brzuszku tez .
   czy lekarz powinien ratowac to dziecko bo wedle protestujacych to co jest w kobiecie to ona decyduje o tym.?

  • Ehh
   28 października 2020, 20:03

   Ktos moze wie dlaczego pis chce zeby Polki rodzily uposledzone dzieci ?!
   Poza tym jestesmy w srodku pandemii... Sa chyba wazniejsze sprawy

  • Ola
   28 października 2020, 23:14

   A nikt nie krzyczy już konstytucja, konstytucja?
   Mundrole co wy na to? Przecież nikt nie mówi że to niezgodne z prawem, nawet „ czaskoski”, to co? Okazało się że konstytucja be?

  • Tantric
   29 października 2020, 06:42

   Zniewolenie ludzkosci postepuje. Jeszcze maja w plane dalsze kroki. Przepchnac ustawe o niekaralnosci- covid 19, E-pieniadze, masowe szczepienia, czipowanie- docelowo pelna inwigilacja I jestesmy biorobotami niewolnikami

  • Darilla
   29 października 2020, 07:08

   Przecież to celowe działania w PL mocno zwyżkuje krzywa zachorowań na Covid19 teraz rząd powie że nikt nie stosował się do zaleceń zwłaszcza dystansu a nie że na internie jest 2 lekarzy i 2 pielęgniarki.
   Do Jakoba oczywiście że lekarz będzie ratował dziecko ale zdrowe !!!!

  • Tom from Scotland
   29 października 2020, 08:47

   "Podpisały się pod nim także władze m.in. Bahrajnu, Brazylii, Egiptu, Indonezji, Kenii, Kuwejtu, Libii, Omanu, Pakistanu, Arabii Saudyjskiej, Ugandy oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich". Towarzystwo "wyśmienite" wręcz:))) Od razu widać, że Polska jest w niewłaściwy miejscu na mapie świata.

  • Jaka ty
   29 października 2020, 10:15

   jestes madra ola , ciekawe co zrobisz jak ciebie dotkna problemy wszystkich ludzi , kto ciebie wtedy obrni ? NIKT, wtedy poczujesz ten prawdziwy bol w d..ie

  • Vistula
   29 października 2020, 16:14

   Ale czy z bólem czy bez, to Ola napisała prawdę. nagle juz nikt nie nosi koszulek z napisem konstytucja, nikt nie macha tekstem, którego nigdy w życiu na oczy nie widział. Teraz ta Klementyna czy jak jej tam, co to to niebinarne pisało o niej ze bylo przez nią molestowane, żąda zeby nie było Trybunału i zeby byl właściwy SN... to tak a propos kon-sty-tuc-ja. A tak na poważnie to niezle ma to to trociny we łbie. Po prostu trzeba wszystkich wypindolic i oczywiście nazwać ze to jest demokracja. DEmokracja Hunów. Niemcom i Rosji taka demokracja w PL bardzo by sie podobała.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama