Menu

Polscy przedsiębiorcy wysyłają samoloty po pracowników z Ukrainy

Polscy przedsiębiorcy wysyłają samoloty po pracowników z Ukrainy
Polscy rolnicy od kilku tygodni ostrzegają, że zbiory w Polsce są zagrożone przez brak siły roboczej. (Fot. Getty Images)
6 czerwca odbędzie się kolejny, drugi lot czarterowy z Kijowa do Warszawy przeznaczony dla ukraińskich pracowników - przekazała agencja Gremi Personal, która dostarcza Ukraińców polskim przedsiębiorstwom.
Reklama

"Decyzja o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego została podjęta w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy, a także rosnącym zainteresowaniem obywateli Ukrainy zatrudnieniem w Polsce" - podkreśliło przedsiębiorstwo w komunikacie przesłanym PAP. Przelot - tak jak w poprzednim przypadku - organizowany jest we współpracy z liniami lotniczymi Ukraine International Airlines.

Jak dodano, zgodnie z wymogami ukraińskich władz "ze wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na Covid-19".

Ściąganie pracowników z Ukrainy stało się trudniejsze w związku z epidemią. (Fot. Getty Images)

Pierwszy czarterowy lot z Kijowa do Warszawy odbył się w niedzielę. Do Polski przyleciało 178 pracowników z Ukrainy.

Przedsiębiorstwo podkreśliło, że obecnie osoby te przechodzą 14-dniową kwarantannę w uruchomionych przez firmę ośrodkach. Zaznaczono, że do tej pory nie odnotowano żadnych problemów zdrowotnych wśród pracowników.

Czytaj więcej:

Polscy rolnicy proszą o pomoc. "Bez imigrantów zbiory są zagrożone"

Ukraińców zastąpią bezrobotni Polacy?

Ukraińcy zaczynają się zastanawiać, jak wrócić do Polski

Szwecja: Zagrożony tegoroczny zbiór owoców leśnych

  Komentarze
  • Czarek
   28 maja, 18:22

   Moze tak pomyslec jak sciagnac do kraju setki tysiecy tych ktory wyjechali, jak ich przyciagnac a nie specjalnie wysylac samoloty po ukraincow, tak jak te debile tutaj do warzyw i owocow wysylaja po rumunow. Paranoja.

  • Olo
   28 maja, 21:47

   Wysyłają bo nie chcą normalnie polakowi zapłacić , to nie przedsiębiorca a kawal dziada delikatnie mówiąc...

  • Osa
   31 maja, 09:07

   Dla nas Polakow nasz rzad pracy za godne pieniadze do zyczycia nie ma, a potem sie dziwia ze emigracja młodych ludzi rosnie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama