Menu

Polka z Argentyny: Po wizytach ks. Bergoglio w więzieniach było wiele nawróceń

Polka z Argentyny: Po wizytach ks. Bergoglio w więzieniach było wiele nawróceń
Czy papież Franciszek zostanie kolejnym katolickim świętym? (Fot. Getty Images)
Mieszkająca w Argentynie emigrantka z Polski Halina Różańska de Pochylak opowiedziała portalowi Vatican News o swych misjach w tamtejszych więzieniach, w trakcie których obserwowała posługę papieża Franciszka. Po jego wizytach było wiele nawróceń - dodała.
Reklama
Reklama

"Poznałam papieża Franciszka, kiedy był prowincjałem jezuitów i uważam go za jednego z największych papieży, także dlatego, że dalej okazuje swoją bliskość mężczyznom i kobietom naszych czasów w bezprecedensowym kryzysie globalnym spowodowanym pandemią" - podkreśliła pochodząca ze Lwowa 78-letnia Halina Różańska de Pochylak.

Do Argentyny przyjechała z rodzicami po wojnie.

Życie poświęciła pomocy osobom uwięzionym. Misję tę kontynuuje w Buenos Aires.

Rozmówczyni watykańskich mediów opisała posługę przyszłego papieża: "Pamiętam, że zarówno jako biskup, jak i jako kardynał chodził do więzień, gdzie odwiedzał skazanych skutych kajdankami na rękach i nogach, chorych na AIDS, odbywających bardzo długie wyroki".

"Domagał się, aby więźniom zapewniono warunki do rozmowy i zwykle mu się udawało. Siadał koło nich i ich spowiadał, jak żaden ksiądz wcześniej. Po jego wizytach notowano liczne nawrócenia" - wyjaśniła polska emigrantka z Argentyny.

Od swego wyboru w 2013 roku papież kontynuuje wizyty w więzieniach w Rzymie. Był także w zakładzie karnym dla nieletnich. Podczas podróży do Meksyku w 2016 roku odwiedził więzienie w Ciudad Juarez, w którym często dochodzi do morderstw i fali przemocy.

Czytaj więcej:

Papież w Iraku: To więcej niż podróż, to wielkie wyzwanie

Papież Franciszek: Z Kościoła trzeba usunąć wszelki "smród zepsucia"

Papież: Trzeba przezwyciężyć opóźnienia w dystrybucji szczepionek

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama