Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polityka wizowa w UK "daje prawo do związków z obcokrajowcami tylko bogaczom"

Polityka wizowa w UK "daje prawo do związków z obcokrajowcami tylko bogaczom"
Wiele osób nie będzie w stanie sprowadzić do UK swoich partnerów z zagranicy z uwagi na zbyt niskie zarobki. (Fot. Getty Images)
Zmiany w polityce przyznawania wiz rodzinnych wprowadzone przez Home Office, zgodnie z którymi do sprowadzenia partnerów życiowych z zagranicy do UK należy osiągać odpowiednio wysokie dochody, rozdzielą mniej zamożne rodziny. Osoby, które stoją w obliczu niepewności związanej z nowymi przepisami, złożyły na Downing Street petycje, pod którymi zebrano ponad 250 000 podpisów.
Reklama
Reklama

Minimalne dochody wymagane od brytyjskich pracowników, by sprowadzić do UK partnera, będą rosły stopniowo. Pierwsza z podwyżek tych dochodów z 18 600 do 29 000 funtów, zacznie obowiązywać od 11 kwietnia br.

Stanie się tak pomimo analiz pokazujących, że około połowa brytyjskich pracowników zarabia poniżej 29 000 funtów, a 70 proc. pracowników zarabia poniżej 38 700 funtów rocznie.

Dziennik "The Standard" opisuje przypadek Brytyjki, która, aby być bliżej swojej rodziny, planowała przenieść się z Włoch do Szkocji wraz ze swoim włoskim mężem i trójką ich dzieci, zanim ogłoszono wprowadzenie nowych przepisów w grudniu.

Jednak, jak przyznała, przeprowadzka jej rodziny w świetle nowych przepisów nie będzie możliwa, ponieważ nie zarabia ona wystarczająco dużo jako nauczycielka języka angielskiego w niepełnym wymiarze godzin.

Musiałaby albo przeprowadzić się sama, albo zabrać dzieci ze sobą i opiekować się nimi bez męża, próbując jednocześnie uzyskać wyższe zarobki.

Kobieta stwierdziła, że zarabianie 38 700 funtów na południu Szkocji jest "niezwykle trudne", a polityka Home Office dyskryminuje ludzi z tych części kraju, gdzie płace są niższe.

Zapytana, jakie jest jej przesłanie do ministra spraw wewnętrznych, odparła: "Zapytałabym go, czy uważa, że prawo do zakochania się w obcokrajowcu jest czymś, co przysługuje tylko bogatym ludziom".

Brytyjka przeprowadziła się do Włoch w 2007 r. i miała zostać tam przez rok, ale poznała swojego męża i osiedliła się w Perugii. Rodzina postanowiła odłożyć powrót do UK do czasu ostatecznego sfinalizowania Brexitu, aby mieć bardziej jasny obraz sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Według informacji podanych przez serwis Change.org, na jego stronie internetowej pojawiło się aż 47 oddzielnych petycji dotyczących sprzeciwu wobec rządowych planów związanych z wizami od czasu ich ogłoszenia na początku grudnia.

Petycje, pod którymi zebrano łącznie ponad 250 000 podpisów, zostały przekazane Downing Street wczoraj o godzinie 16:00.

Organizacje działające na rzecz ochrony praw migrantów, w tym Reunite Families UK, Praxis, Migrant Voice, IMIX i Joint Council for the Welfare of Immigrants zorganizowały w Walentynki dzień akcji przeciwko wymogowi minimalnego dochodu.

Jak zaznaczyły, chcą wykorzystać ten dzień uznawany za święto miłości, aby "podkreślić trudną sytuację tych, którzy nie są w stanie świętować w wyniku drakońskich przepisów, które odmawiają obywatelom brytyjskim i rezydentom ze statusem osiedlonych możliwości bycia razem w Wielkiej Brytanii".

Czytaj więcej:

Rząd UK będzie ograniczał imigrację do kraju. Chodzi także o obywateli UE

Home Office zmienia zasadę dotyczącą praw obywateli UE, którzy przebywali w UK przed Brexitem

Home Office ogłasza terminy wejścia w życie nowych zasad dla osób przybyłych do pracy w UK

Połowa pracowników w UK nie uzyskuje wynagrodzenia wymaganego do otrzymania nowych wiz rodzinnych

    Komentarze
    • 0_0
      16 lutego, 09:12

      Nowe przepisy maja ograniczyć emigrację ślubna i ograniczyć przebywanie na zasiłkach na koszt państwa. Chodzi głównie o ludzi z Indii ,Pakistanu i Bangladeszu ,gdzie można posiadać wiele żon. Lub studentów którzy zaczynają studia ,sprowadzają przyszła zone a potem na podstawie ustawy o rodzinie nie opuszczaja kraju .

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama