Menu

Policja w UK stawia punkty kontrolne, aby sprawdzać, dokąd zmierzają kierowcy

Policja w UK stawia punkty kontrolne, aby sprawdzać, dokąd zmierzają kierowcy
Policja w UK zyskała uprawnienia do karania osób, które wyszły z domu bez uzasadnionego powodu. (Fot. Getty Images)
Kierowcy samochodów w Wielkiej Brytanii zaczynają być poddawani kontroli, aby sprawdzić, czy mieli uzasadniony powód do wychodzenia z domu. Pierwsze punkty kontrolne zaczęły dziś pojawiać się na terenie hrabstwa Yorkshire.
Reklama

Funkcjonariusze North Yorkshire Police przekazali, że zamierzają teraz sprawdzać, gdzie i w jakim celu udają się kierowcy. Policjanci chcą upewnić się, że wszyscy mieszkańcy kraju stosują się do nakazu pozostawania w domach.

"Nowe restrykcje ogłoszone przez premiera są bardzo jasne i każdy z nas musi się do nich dostosować, aby ratować życie innych. Mówimy tu o życiu ludzi, których kochamy. Życiu naszych rodziców, sióstr, braci, dzieci i dziadków" - przekazał Mike Walker z North Yorkshire Police.

"Być może już nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, kiedy tak proste polecenie może wpływać bezpośrednio na czyjeś życie" - dodał.

Kary grzywny nakładane przez policjantów zaczynają się od 30 funtów - nie mają jednak górnej granicy. (Fot. Getty Images)

Brytyjska policja przekazała, że punkty kontrolne będą stopniowo wdrażane na terenie całego kraju. Mają pojawiać się bez zapowiedzi o dowolnej porze dnia i nocy. 

Poza Yorkshire, media donoszą o pierwszych punktach kontrolnych dla kierowców również w Plymouth, Devon oraz w Kornwalii.

Policjanci przypomnieli również, aby nie podejmować podróży samochodem bez wyraźnego i uzasadnionego powodu. "Wyjeżdżasz, bo chcesz gdzieś poćwiczyć? To NIE JEST niezbędna podróż" - wskazują, ostrzegając przed próbami używania tego rodzaju wymówek.

Za wyjście z domu bez poważnego powodu grozi kara grzywny lub areszt. 

Czytaj więcej:

Policja w UK będzie sprawdzać, kto wchodzi do metra?

MOT: Przegląd techniczny auta w UK "odroczony o 6 miesięcy"

Parlament UK przyjął projekt ustawy o walce z koronawirusem

  Komentarze
  • Tutaj korona
   26 marca, 18:10

   to są ignoranci. jeszcze parę dni temu Borys majaczył o "herd immunity" a dziś panika. obsrani

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama