Polacy we wczorajszych meczach Ligi Mistrzów

Piszczek i Ronaldo na murawie. (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek i Kamil Glik grali od początku do końca, a Piotr Zieliński - od 70. minuty we wczorajszych meczach drugiej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tylko zespół tego ostatniego, SSC Napoli, odniósł zwycięstwo - 3:1 nad Feyenoordem Rotterdam.

Zieliński zmienił w drugiej połowie kapitana zespołu Słowaka Marka Hamsika. Inny zawodnik Napoli Arkadiusz Milik doznał w weekend poważnej kontuzji kolana i będzie pauzował przez kilka miesięcy, ale tego dnia również "zaistniał" na stadionie we Włoszech.

Po zdobyciu pierwszej bramki jego kolega z drużyny Lorenzo Insigne podbiegł do linii bocznej, wziął koszulkę z nazwiskiem Polaka i pokazał ją kibicom i kamerom, dedykując mu gola.

Glik nie pomógł AS Monaco w starciu przed własną publicznością z FC Porto. Klub z Księstwa przegrał 0:3. Z kolei z Realem Madryt porażkę 1:3 poniosła Borussia Dortmund, w której składzie znalazł się Łukasz Piszczek.

Faza grupowa zakończy się 5/6 grudnia. Finał zaplanowano na 26 maja 2018 roku w Kijowie. Trofeum broni Real Madryt.

Występy Polaków w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z FC Porto (0:3)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz z Realem Madryt (1:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - od 70. minuty z Feyenoordem Rotterdam (3:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - poza kadrą (kontuzja) na mecz z Feyenoordem Rotterdam (3:1)