Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pogoda w UK: Padły rekordy temperatur

Pogoda w UK: Padły rekordy temperatur
Anglii zabrakło zaledwie 0,3 st., żeby pobić wielkanocną temperaturę, która padła w St James's Park w Londynie w 2011 r. (Fot. Getty Images)
W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej padły dzisiaj rekordy, jeżeli chodzi o temperaturę podczas Niedzieli Wielkanocnej. Anglii zabrakło do tego bardzo niewiele - informuje BBC.
Reklama

W Szkocji rekordowe 23,4 st. Celsjusza odnotowano dziś w Edynburgu, podczas gdy w Walii najcieplej było na lotnisku Hawarden w Flintshire, gdzie słupki rtęci pokazały 23,2 st.

Tym samym Walia miała najgorętszą Niedzielę Wielkanocną od 22 kwietnia 1984 r., kiedy to w Brynamman w Brecon Beacons było 21,6 st. Z kolei wcześniejszy rekord Szkocji - 20,7 st. Celsjusza - padł 5 kwietnia 2005 r. w Aboyne w Aberdeenshire.

Irlandia Północna, dzięki 21 st. w Helen's Bay w pobliżu Bangor, pobiła dzisiaj rekord sprzed 95 lat. 20 kwietnia 1924 r. w Armagh temperatura osiągnęła 19,4 st. Cejslusza.

Jeżeli chodzi o Anglię, to najwyższą temperaturę, 25 st., zanotowano dzisiaj w Wisley w Surrey. W ten sposób Anglii zabrakło zaledwie 0,3 st., żeby pobić wielkanocną temperaturę 25,3 st., która padła w St James's Park w Londynie w 2011 r.

Jak informuje Met Office, jutro znowu będzie gorąco, ale w kolejnych dniach temperatury prawdopodobnie spadną do średniej dla tego okresu.

Meteorolodzy zauważają, że podczas gdy Wielka Brytania cieszy się piękną bezchmurną pogodą, to np. w kojarzonej ze słońcem Hiszpanii pada deszcz, a temperatury nie przekraczają 17 st.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama