Menu

Poczta Polska przywróciła wysyłanie przesyłek do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii

Poczta Polska przywróciła wysyłanie przesyłek do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania, Holandia, Portugalia - sprawdź, do których państw znów można nadawać przesyłki! - zachęca Poczta Polska na swoim profilu Fb. (Fot. Facebook/Poczta Polska)
Poczta Polska przywróciła nadania przesyłek do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii - poinformowała dzisiaj spółka. Rozszerzono zakres usług o przesyłki priorytetowe wysyłane na Ukrainę, Białoruś, do Czech, Słowacji na Litwę i Łotwę.
Reklama

14 marca br. poczta o zawiesiła przyjmowanie wszelkich przesyłek do innych krajów. Dzisiaj poinformowała, że wysyłanie przesyłek zagranicznych zostaje przywrócone do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii (https://www.poczta-polska.pl/obsluga-przesylek-zagranicznych-przez-poczte-polska-aktualizacja/).

Rozszerzony został zakres usług wobec przesyłek o priorytetowe wysyne na Ukrainę, Białoruś, do Czech Słowacji, Litwy i Łowy – podała spółka.

We wtorek spółka przywróciła wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) do Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres; Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne); Ukraina – listy (ekonomiczne), list polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS.

Na Białoruś, Litwę, Łotwę oraz do Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii Poczta znów przesyła listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne. Z kolei do Meksyku, drogą morską – listy ekonomiczne. Natomiast do USA i Kanady, jak podała, drogą morską – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Jak czytamy w informacji prasowej, zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. "O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco" - zapewniła spółka.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przewiduje ono, że w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to w nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także połączenia kolejowe. Zapewnił, że wewnątrzkrajowy ruch samolotowy i kolejowy zostaje utrzymany i pozostanie bez zmian. 

Czytaj więcej:

Poczta Polska zawiesiła wysyłanie paczek za granicę

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama