Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Po wakacjach we Włoszech turystka pozwała biuro podróży, bo morze wyglądało inaczej niż na folderze

Po wakacjach we Włoszech turystka pozwała biuro podróży, bo morze wyglądało inaczej niż na folderze
Często rzeczywistość odbiega od przedstawianych w turystycznych folderach widoków, ale istnieją jeszcze inne aspekty, które mogą wpłynąć na to co zastajemy na miejscu, które wybraliśmy na wypoczynek. (Fot. Getty Images)
Turystka z Austrii wróciła rozczarowana po wakacjach nad włoskim wybrzeżem Adriatyku, które wyglądało inaczej, niż w folderze biura podróży. Skierowała sprawę do sądu – poinformował portal heute.at.
Reklama
Reklama

Biura podróży oferują różne destynacje, w których mogą zdarzyć się rozczarowania – na przykład zbyt wysokie ceny w restauracjach. "Ale czasami wina nie leży po stronie organizatora podróży ani hotelu" - pisze portal.

Przekonała się o tym Austriaczka, która po wakacjach we Włoszech pozwała operatora biura podróży. "Oburzyło ją, że morze nie wyglądało tak, jak w prospekcie" – wyjaśnił portal Merkur.

"Są aspekty wakacji, które pozostają poza kontrolą człowieka. Należą do nich w szczególności pogoda i klęski żywiołowe. Jednak ani jedno, ani drugie nie miało zastosowania w tym przypadku" – stwierdził Merkur. Austriaczka, która wyjechała na wypoczynek do włoskiego Grado, uznała, że "morze nie wygląda tak, jak na zdjęciach biura podróży". Gdy kobieta chciała popływać, uznała, że "morze zniknęło" i trzeba było "iść daleko, by dotrzeć do wody".

"Chociaż przypływy i odpływy na północnym wybrzeżu Adriatyku nie są tak silne, jak na przykład na Morzu Północnym, to są one jednak zauważalne. Jednak operator nie pokazał na zdjęciach odpływu, co bardzo zirytowało wczasowiczkę. Po wakacjach kobieta pozwała biuro podróży, jednak pozew zakończył się niepowodzeniem" – wyjaśnił Merkur.

Jak przyznał prawnik Eike Lindinger, który od kilkunastu lat reprezentuje dostawców usług turystycznych, nie raz miał już do czynienia z "dziwnymi" procesami sądowymi.

"Jeśli wyjazd nie przebiega tak, jak sobie wyobrażają wczasowicze, to próbują dochodzić oni wysokich odszkodowań. Ale większość nie dostaje w takich przypadkach zbyt wiele, na ogół jest to zaledwie 5 procent" – ocenił Lindinger.

Niemiecki ADAC zaleca wczasowiczom zgłaszanie usterek już na miejscu, dodatkowo dowody wad (np. zdjęcia) powinny zostać potwierdzone przez personel na miejscu. Lindinger radzi także wczasowiczom, aby kontakt z biurem podróży nawiązywali natychmiast. "Jeśli milczysz i składasz roszczenia dopiero po powrocie, sprawa staje się niezwykle trudna" – podkreślił.

Czytaj więcej:

Większość Polaków będzie spędzać wakacje nad Bałtykiem

Włochy: W mieście Chioggia zakaz skąpych strojów na ulicach i kara 75 euro za jego złamanie

Popularne miasta europejskie walczą z masową turystyką

Włochy: Ustalono zasady udziału turystów w winobraniu

    Komentarze
    • Babcia Wiesia
      24 lipca 2023, 06:45

      bardzo dobrze.. czy koloryzowanie faktow nie jest oszustwem?

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama