Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Plaga os w Wielkiej Brytanii. Powodem fala upałów

Plaga os w Wielkiej Brytanii. Powodem fala upałów
Na Wyspach drastycznie rośnie populacja os. (Fot. Getty Images)
Tegoroczne lato może być rekordowe nie tylko pod kątem temperatur, ale również - jak informuje brytyjska prasa - pod kątem obecności os. W związku z upałami, owady te mają być coraz bardziej agresywne, ponieważ będą potrzebować więcej energii do przetrwania w ciągu dnia. 

Reklama
Reklama

Uważa się, że wysokie temperatury będzie trwały jeszcze przez kilka miesięcy. Eksperci z branży tępienia owadów mówią wprost, iż doprowadziło to do rekordowej liczby os. Niektórzy idą o krok dalej i nazywają 2022 "rokiem osy".

"Podejmujemy 10-12 interwencji dziennie. Rok temu było to maksymalnie 5 w ciągu dnia" - przekazał Sebastien Pommereul z firmy Stop Wasps - Stop Pests.

Ekspert dodał, iż insekty te "często budują swoje gniazda w domach".

Naukowcy obawiają się, iż sytuacja znacznie się pogorszy, gdy w kraju obowiązywać będzie zakaz używania węży ogrodowych. Ma to stworzyć idealne warunki do jeszcze szybszego namnażania się os.

W późniejszym okresie roku osy zaczną potrzebować więcej pokarmy, gdy ich larwy staną się pełnowymiarowymi owadami. Oznacza to, że będą szukać nowych, większych źródeł energii.

Czytaj więcej:

UK: Uwaga na "rozochocone" pająki. Zbliża się ich sezon godowy

Belgia: Plaga zagrażających pszczołom azjatyckich szerszeni

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama