Menu

Piłkarze Unionu Berlin zrezygnowali z wynagrodzenia

Piłkarze Unionu Berlin zrezygnowali z wynagrodzenia
Wszystko po to, by ratować klub. (Fot. Getty Images)
Piłkarze debiutującego w niemieckiej ekstraklasie Unionu Berlin, w tym bramkarz Rafał Gikiewicz, zrezygnowali z wynagrodzenia, aby poprawić finansową sytuację klubu. Zespoły ponoszą ogromne straty z uwagi na wstrzymanie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa.
Reklama

Pensji nie pobiorą także inni członkowie stołecznej ekipy. Nie wiadomo, czy jest to działanie jednorazowe, czy na dłuższy okres, np. do odwołania.

"Sekcja pierwszego zespołu zgodziła się nie pobierać wynagrodzenia. Trenerzy i inni pracownicy przyjęli także tymczasowe warunki, które również wiążą się z obniżeniem pensji. Jednocześnie robimy wszystko, aby wznowić rywalizację w Bundeslidze, kiedy przyjdzie na to czas" - napisano w komunikacie.

Stwierdzono w nim także, że Union znalazł się "w niezwykłej i trudnej sytuacji". "Kierownictwo, sztab, drużyna i pracownicy zaplecza ciężko pracowali w ostatnich miesiącach na sukcesy w Bundeslidze. Teraz zrzekają się dużych pieniędzy, żebyśmy wszyscy przetrwali ten kryzys. Takiej gotowości pomocy nie da się przecenić. W imieniu całego kierownictwa pragnę im podziękować za to wsparcie" - oznajmił prezes Dirk Zingler.

Po 25 kolejkach Union zajmuje 11. miejsce w tabeli. Zgromadził 30 punktów i ma 12 przewagi nad strefą spadkową oraz osiem nad miejscem barażowym.

Czytaj więcej:

Gikiewicz rezygnuje z części zarobków w Unionie

Manchester United wypłaci pełne wynagrodzenie wszystkim pracownikom

Koronawirus: Lewandowscy zdecydowali, komu przekażą milion euro

Piłkarze Bayernu zgodzili się na niższe zarobki

Messi i Guardiola przekazali po milion euro na walkę z koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama