Piłkarze AC Milan zdobyli Superpuchar Włoch

Szczęśliwi zwycięzcy. (Fot. Getty Images)
Piłkarze AC Milan pokonali Juventus Turyn po karnych 4-3 w meczu o Superpuchar Włoch, który w piątek odbył się w Dausze. Po 90 minutach i dogrywce był remis 1:1.

AC Milan trofeum to wywalczył po raz siódmy w historii, poprzednio w 2011 roku. W ciągu kolejnych czterech lat trzykrotnie trafiło ono w ręce piłkarzy Juventusu.

Tym razem też wszystko zaczęło się po myśli "Starej Damy", której prowadzenie już w 18. minucie dał Giorgio Chiellini, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Giacomo Bonaventura.

W rzutach karnych natomiast w pierwszej serii w drużynie z Mediolanu pomylił się Gianluca Lapadula. Później jednak jego koledzy byli bezbłędni, a wśród turyńczyków trafić do siatki nie zdołali Chorwat Mario Mandzukic i Paulo Dybala.