Menu

Piłkarz Manchesteru City korzystał z usług prostytutek

Piłkarz Manchesteru City korzystał z usług prostytutek
Kilka godzin później Anglik apelował do rodaków o rozwagę w czasie pandemii koronawirusa... (Fot. Getty Images)
Piłkarzowi Manchesteru City Kyle'owi Walkerowi grozi kara za urządzenie wraz z kolegą imprezy, na którą wezwali prostytutki. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Kilka godzin później Anglik apelował do rodaków o rozwagę w czasie pandemii koronawirusa.

29-letni prawy obrońca "The Citizens" przeprosił już za swoje zachowanie, a klub zapowiedział postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

"Piłkarze są globalnymi wzorami i nasi zawodnicy oraz sztab ciężko pracują, żeby wesprzeć ogromne wysiłki służby zdrowia i innych kluczowych pracowników w zwalczaniu efektów pandemii COVID-19. Zachowanie Kyle'a stoi w sprzeczności z tą postawą. Jesteśmy rozczarowani tymi doniesieniami, bierzemy pod uwagę szybkie przeprosiny Kyle'a i przeprowadzimy wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne" - poinformował rzecznik klubu.

Według "The Sun", Walker i jego kolega zapłacili 2 200 funtów dwóm kobietom, aby przyszły do domu piłkarza we wtorek. Opuściły go w środę. Tego samego dnia obrońca mistrzów Anglii za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do rodaków o stosowanie się do wytycznych rządu i pozostanie w domu, aby uniknąć rozprzestrzeniania koronawirusa.

"Składam publiczne przeprosiny za swoją postawę. Rozumiem, że mój status profesjonalnego piłkarza wiąże się z odpowiedzialnością i koniecznością dawania przykładu. Przepraszam rodzinę, przyjaciół, klub, kibiców i całą opinię publiczną za to, że was rozczarowałem" - napisał 48-krotny reprezentant Anglii.

Rozgrywki piłkarskie na Wyspach, podobnie jak na prawie całym świecie, są wstrzymane z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. 

Czytaj więcej:

Piłkarze Premier League nie zgadzają się na obniżkę pensji

Piłkarze Manchesteru United zrzekli się 30 procent pensji

Liga angielska: Jest pomysł, by rozgrywki dokończyć w... Chinach

Liga angielska: Start znów opóźniony, pomoc finansowa dla niższych dywizji

Piłkarze Premier League krytykowani już nie tylko w kraju

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport