Piłkarska LM: Grali Polacy

Kamil Glik grał w barwach AS Monaco. (Fot. Getty Images)
We wczorajszych meczach Ligi Mistrzów wystąpiło trzech Polaków, nie licząc piłkarzy Legii Warszawa. Ich drużyny w komplecie wygrały swoje spotkania 1. kolejki fazy grupowej.

Kamil Glik grał od pierwszej do ostatniej minuty w AS Monaco. Francuski zespół pokonał na Wembley Tottenham Hotspur 2:1.

Z kolei Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie w barwach Olympique Lyon (3:0 z Dinamem Zagrzeb), podobnie jak Łukasz Piszczek w Borussii Dortmund, która rozgromiła w Warszawie Legię 6:0.

Także mające w kadrze dwóch biało-czerwonych Leicester City zdobyło trzy punkty w pierwszym w historii klubu występie w Champions League, pokonując na wyjeździe Club Brugge 3:0. Marcin Wasilewski był rezerwowym, a Bartosza Kapustki zabrakło w kadrze meczowej.

We wtorek na boiskach LM wystąpiło czterech Polaków. Dwa gole dla Napoli zdobył Arkadiusz Milik, a barw wicemistrza Włoch od 62. minuty bronił także Piotr Zieliński. W Monachium z jednej bramki dla Bayernu cieszył się Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych ma już w tych rozgrywkach łącznie 33 trafienia.

Tego dnia z polskich piłkarzy wystąpił jeszcze Grzegorz Krychowiak, który w barwach Paris Saint-Germain grał do 79. minuty w meczu z Arsenalem Londyn (1:1).

Dynamo Kijów - SSC Napoli 1:2
Arkadiusz Milik (napastnik Napoli)     - do 82. minuty, dwie bramki i żółta kartka