Piłkarska LM: Awans Chelsea, odpadła drużyna Grabary

Drużyna Chelsea Londyn jest już pewna awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. (Fot. Severin Aichbauer/SEPA.Media /Getty Images)
Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe FC Salzburg 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na wiosnę w pucharach europejskich nie zagra FC Kopenhaga. Drużyna bramkarza Kamila Grabary uległa na wyjeździe Sevilli 0:3.

Chelsea wygrała w grupie E z dobrze spisującym się do tej pory mistrzem Austrii po golach Chorwata Mateo Kovacica (23.) i Niemca Kaia Havertza (64.). Dla Salzburga trafił Junior Adamu (49.).

Rezerwowym obrońcą gospodarzy był Kamil Piątkowski. Po pięciu meczach "The Blues" mają 10 punktów, Salzburg - sześć.

W grupie G Sevilla długo nie mogła pokonać Grabary. Polski bramkarz popisał się czterema interwencjami już w pierwszych kilkunastu minutach spotkania. Potem napór Andaluzyjczyków osłabł i inicjatywę przejęła drużyna z Kopenhagi, ale na drugą połowę więcej sił zachowali goście.

W 61. minucie prowadzenie Sevilli dał Marokańczyk Youssef En-Nesyri, a w końcówce po jednym golu dołożyli Isco (88.) i Argentyńczyk Gonzalo Montiel (90+2.).

W pięciu spotkaniach grupy G FC Kopenhaga nie zdobyła ani jednej bramki i wywalczyła dwa punkty. Sevilla ma pięć i lepszy bilans spotkań bezpośrednich.